Strona Główna > Aktualności > Zwycięstwo Twardych Pierników z pierwszoligowcem ze Starogardu Gdańskiego

Zwycięstwo Twardych Pierników z pierwszoligowcem ze Starogardu Gdańskiego

W Toruniu odbył się mecz pokazowy Toruńskie Pierniki – Kociewskie Diabły Starogard Gdański, połączony ze spotkaniem z kibicami. W meczu torunianie bardzo wyraźnie pokonali spadkowicza z ekstraklasy, wygrywając różnicą 28 punktów.

Pierwsza kwarta przebiegła bardzo wyrównanie. Pierwsze punkty w meczu zdobyła drużyna gospodarzy, a po 10 minutach tablica wyników wskazywała trzypunktowe prowadzenie torunian, 18-15. Do końca pierwszej połowy meczu Twarde Pierniki nie oddały swojego prowadzenia. 47-35, takim wynikiem zakończyło się pierwsze 20 minut spotkania.

Po kolejnych 10 minutach meczu prowadzenie gospodarzy utrzymywało się na poziomie kilkunastu punktów, Kociewskie Diabły przegrywały 55-68. Ostatnie 5 minut meczu to dominacja zespołu gospodarzy. Torunianie odjechali gościom na 28 punktów i ostatecznie wygrali96-68. W drużynie Twardych Pierników dobrze zaprezentowali się amerykańscy zawodnicy, którzy łącznie zdobyli 69 punktów.

Twarde Pierniki Toruń – Kociewskie Diabły Starogard Gdański 96:68
(18:15, 29:20, 21:20, 28:13).

Twarde Pierniki: Watson (28), Spight (25), Thompson (16), Eads III (9), Janczak (8), Kołodziej (6), Samsonowicz (4)
SKS: Stryjewski (23), T. Szymański (13), Kowalenko (11), Ryżek (9), Karolak (5), Pietras (4), Sadło (3)

źródło: Gazeta Pomorska, kociewskiediably.pl