Strona Główna > Aktualności > Zwycięstwo Trefla Sopot z Astorią

Zwycięstwo Trefla Sopot z Astorią

Trefl Sopot pokonał Astorię Bydgoszcz 95:84 w ostatnim sparingu przed startem sezonu 2021/21. Bilans meczów kontrolnych żółto-czarnych to: sześć wygranych i jedna porażka. – Zwycięstwa z pewnością budują atmosferę w drużynie. Mamy bardzo dobry zespół, który mam nadzieję osiągnie spory sukces w nadchodzącym sezonie – ocenił trener żółto-czarnych Marcin Stefański.

Sobotnie spotkanie z Astorią Bydgoszcz zamknęło cykl letnich sparingów Trefla Sopot. Mecz kontrolny odbył się w hali bocznej Ergo Areny i miał charakter zamknięty. Trener Marcin Stefański od pierwszych minut postawił na tę samą „5”, która pojawiła się w czwartkowym starciu z Polskim Cukrem Toruń, gdy sopocianie zwyciężyli aż 99:57.

W drużynie żółto-czarnych zagrało w sumie dziewięciu zawodników. Szansy tym razem nie otrzymali młodzi koszykarze: Sebastian Rompa, Daniel Ziółkowski oraz Patryk Pułkotycki. Pozostali zagrali w podobnym wymiarze czasowym. Najwięcej minut, bo ponad 28, na boisku spędził Paweł Leończyk, natomiast najmniej (18) – Michał Kolenda. Przypomnijmy, że ten drugi przed tygodniem opuścił spotkanie ze względu na uraz.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, jednak to goście wygrywali przed przerwą 52:47. Po zmianie stron gospodarze ruszyli jednak ze zdwojoną siłą i po trzeciej kwarcie prowadzili różnicą 11 punktów. Ostatni letni pojedynek zakończył się ostatecznie zwycięstwem żółto-czarnych 95:84. Gospodarze oddali w sumie 75 rzutów, z czego 18 znalazło drogę do kosza. Ich skuteczność z dystansu wyniosła 35 proc. przy 23 próbach. W sumie zebrali 56 piłek. Z kolei przyjezdni wykorzystali 30 z 69 rzutów z gry i 9 z 31 za „trzy”. Zdecydowanie byli gorsi pod tablicami, gdyż zapisali tylko 24 zbiórki.

W całym okresie przygotowawczym Trefl rozegrał siedem sparingów i sześć z nich wygrał, a jeden przegrał. – W całym okresie przygotowawczym nie koncentrowaliśmy się na przeciwniku, tylko na tym, aby w każdym meczu dawać się z siebie 100 proc. serca i stawać się coraz lepszym. Nie braliśmy pod uwagę wyników, choć zwycięstwa z pewnością budują atmosferę w drużynie, co jest bardzo ważne. Mamy bardzo dobry zespół, który mam nadzieję osiągnie spory sukces w nadchodzącym sezonie. Karol Gruszecki wniósł sporo spokoju do naszej drużyny, Dominik Olejniczak to zawodnik, który ma dużo energii, zapału do trenowania i woli walki. TJ Haws jest inteligentnym facetem z dobrym rzutem i liczę, że nowi koszykarze wraz z tymi, którzy już w zespole byli, dołożą cegiełkę do wspólnego triumfu – podsumował trener Trefla Marcin Stefański.

Trefl Sopot – Astoria Bydgoszcz 95:84
(21:24, 26:28, 28:12, 20:20)

Trefl: Ł. Kolenda (17), Paliukenas (11), Moten (10), Gruszecki (9), Leończyk (7) oraz TJ Haws (14), M. Kolenda (13), Olejniczak (12) i Kowalenko (2)
Astoria: Sanders (19), Gabrić (12), Chyliński (11), Loncar (8), Krasuski (4) oraz Frąckiewicz (11), Sobkowiak (9), Aleksandrowicz (6) i Nowakowski (4)