Strona Główna > Aktualności > Zwycięski sparing Pszczółki AZS UMSCS Lublin

Zwycięski sparing Pszczółki AZS UMSCS Lublin

3 października nową kampanię w Energa Basket Lidze Kobiet rozpocznie zespół Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Akademiczki rozegrały w czwartek pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do nadchodzących rozgrywek. Pokonały w nim różnicą 11 punktów Ślęzę Wrocław.

Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka pokonały na parkiecie hali Globus zespół Ślęzy Wrocław. Ze względu na reżim sanitarny, spotkanie odbyło się bez udziału publiczności. Pomimo gry w niepełnym, dziewięcioosobowym składzie i braku Klaudii Niedźwiedzkiej oraz Zofii Kosickiej, lubelski zespół od początku prezentował się lepiej od przyjezdnych.

Po pierwszej kwarcie Pszczółka prowadziła różnicą 12 punktów. W kolejnej odsłonie rywalki odrobinę zbliżyły się punktowo i gospodynie schodziły na dużą przerwę z prowadzeniem 41:33. Po zmianie stron akademiczki wygrały dwie kolejne odsłony i przypieczętowały pewne zwycięstwo.

Najskuteczniejszą koszykarką w szeregach ekipy z Lublina była 21-letnia skrzydłowa z Włoch, Martina Fassina. W sobotę zawodniczka z Italii oraz jej koleżanki zmierzą się w samo południe w kolejnym sparingu z GTK Arką Gdynia, czyli beniaminkiem nadchodzącego sezonu w Energa Basket Lidze. Mecz w hali Akademos przy ulicy Symfonicznej również będzie zamknięty dla kibiców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ Ślęza Wrocław 79:68
(23:11, 18:22, 17:15, 21:20)

AZS: Fassina (20), Bertsch (18), Pavel (11), Kośla (11), Sklepowicz (6), Milazzo (6), Duchnowska (3), Poboży (2) i Trzeciak (2)
Ślęza: Jones (19), Poleszak (13), Dedić (10), Dudasova (8), Gala (7), Puter (5), Klatt (3), Tyszkiewicz (3) i Cebulska

źródło: sportowy24.pl