Strona Główna > Aktualności > Znamy już pierwszych ćwierćfinalistów MP koszykarzy do lat 18

Znamy już pierwszych ćwierćfinalistów MP koszykarzy do lat 18

Biofarm Basket Junior Poznań, WKK Wrocław oraz pomimo porażki UKS Gim 92 Ursynów Warszawa są pewne miejsca w najlepszej ósemce mistrzostw Polski do lat 18 mężczyzn. Z czterech klubów, które rywalizację rozpoczęły w środę, tylko jeden zanotował wygraną. Debiutujące w turnieju finałowym juniorów GTK Gliwice pokonało UKS Gim 92. Dokończenie zmagań grupowych w czwartek.

Podopieczni Andrzeja Bartosza i Grzegorza Podulki przewagę budowali stopniowo. Istotna była druga kwarta, w której jeden z fragmentów gliwiczanie wygrali 18:3. Po zmianie stron przewaga GTK szybko wzrosła do 20 punktów. Zaledwie 19 minut na parkiecie przebywał Bartosz Chodukiewicz, który w tym czasie rzucił 24 punkty, miał 7 zbiórek i 1 przechwyt. 15 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst Dawida Pachowicza. Pomimo porażki stołeczny zespół awansował do ćwierćfinału.

W 1/4 finału znalazł się też Biofarm Basket Junior Poznań, który pewnie zwyciężył UKS Regis Wieliczka. Double-double zaliczył Szymon Sobiech – 12 pkt i 10 zbiórek. Najlepszym punktującym spotkania był Mateusz Jakubiak autor 18 punktów.

Pierwszym zespołem, który zanotował dwie wygrane podczas turnieju w Lublinie jest WKK. Podobnie jak dzień wcześniej wrocławianie znacznie lepiej prezentowali się w pierwszej połowie, wygrywając tę część zawodów 46:35. Po zmianie stron Enea Novum/Astoria próbowała odrabiać straty, ale w żadnym momencie nie zbliżyła się na odległość jednego trafienia z gry. Na uwagę zasługują double-double Łukasza Woźniakiewicza (24 pkt, 12 zbiórek i 6 asyst) oraz rezerwowego Zbigniewa Stasieńko (11 pkt i 10 zbiórek). Wśród pokonanych 16 pkt i 13 zbiórek Adama Frąckiewicza oraz pomimo 4 strat niezłe zawody Karola Lebiedzińskiego (6 pkt, 8 zbiórek i 7 asyst).

Na zakończnie środowych zmagań MKS Start SA Lublin nieznacznie słabszy od Energa MG13 Politechnika Gdańska. Jeszcze na 2,5 minuty przed końcem po akcji 2+1 aktywnego przez całe zawody Tymoteusza Pszczoły lublinianie objęli prowadzenie 74:72. Do końcowej syreny nie potrafili jednak zdobyć już punktu. Pszczoła zakończył spotkanie z dorobkiem 28 punktów, 16 zbiórek, 3 asyst, 2 przechwytów i 2 bloków. Aż 33 punkty dla gdańszczan uzyskał Błażej Czerniewicz, który dodatkowo miał 12 zbiórek, 7 asyst oraz 6 przechwytów. Double-double podkoszowego Politechniki Mikołaja Jamiołkowskiego – 10 pkt i 10 zbiórek.

Przed ostatnim dniem zmagań grupowych blisko fazy pucharowej są jeszcze: Asseco Arka Gdynia, która z UKS Regis Wieliczka nie może przegrać różnicą większą niż 25 punktów, Nawrot Śląsk oraz GTK. Wrocławian z gry w ćwierćfinale wyeliminuje 79-punktowa lub większa porażka z MKS Start SA, zaś GTK przynajmniej 30-punktowa z KK Wilki Morskie Szczecin.