Strona Główna > Aktualności > Zespół Balcerowskiego wygrał po dogrywce z Bilbao Basket Zyskowskiego

Zespół Balcerowskiego wygrał po dogrywce z Bilbao Basket Zyskowskiego

Gran Canaria wygrała u siebie po dogrywce z Bilbao Basket 107:102 w pierwszej kolejce ligi hiszpańskiej, w której zadebiutował Jarosław Zyskowski. Polak zdobył siedem punktów dla gości. Pierwszy mecz pokazał, że Jarosław Zyskowski będzie ważnym ogniwem w zespole Aleksa Mumbru. Polak spędził na parkiecie 25 minut, choć w końcówce czwartej kwarty i dogrywce siedział na ławce.

„Zyzio” zaczął dość nerwowo. W pierwszej połowie nie trafił żadnego z czterech rzutów, zdarzyło mu się też nie zdążyć za rywalem w obronie. Jednak po zmianie stron złapał swój rytm, były charakterystyczne wejścia pod kosz, a po jednym z nich akcja dwa plus jeden. Do siedmiu punktów dołożył asystę i trzy zbiórki.

Na boisku w barwach Gran Canarii pojawił się też inny reprezentant Polski – Aleksander Balcerowski. Młody podkoszowy zagrał w pierwszej połowie – przebywał na parkiecie cztery minuty, zdobył dwa punkty, ale szybko złapał trzy przewinienia i już nie wrócił do gry. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Matt Costello (19 pkt), z kolei dla gości najwięcej punktów zdobył znany z gry w Stelmecie Enea BC Zielona Góra Ludvig Hakanson (22 pkt).

W innym sobotnim meczu hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt pokonał wyraźnie w wyjazdowym spotkaniu Delteco GBC San Sebastian.