Strona Główna > Aktualności > Zenit z Ponitką w składzie pokonał Chimki Moskwa

Zenit z Ponitką w składzie pokonał Chimki Moskwa

W niedzielę w Moskwie miała miejsce inauguracja Ligi VTB. Miejscowe Chimki przegrało z Zenitem Petersburg 67:79, w barwach którego zagrał Mateusz Ponitka. Polak pokazał się z bardzo dobrej strony, chociaż tuż po wejściu na boisko doznał groźnie wyglądającego urazu.

– Xavi Pascual to trener z najwyższej europejskiej półki. Zupełnie inaczej budował zespół przez wakacje i naprawdę ma to ręce i nogi – mówił Mateusz Ponitka w rozmowie z TVPSPORT.PL pod koniec sierpnia. I te słowa znalazły potwierdzenie w pierwszym spotkaniu, w którym Chimki były faworytem.

Lider reprezentacji Polski został w tym sezonie kapitanem Zenita. W dodatku trener Pascual powierzył mu nową rolę – często miał piłkę w rękach, przeprowadzał ją przez połowę i prowadził grę. To dla niego nie nowość, bo wariantu z Ponitką jako rozgrywającym próbował już Mike Taylor.

Polak zaczął mecz na ławce rezerwowych, a gdy wszedł na boisku, po 56 sekundach Wiaczesław Zajcew, przy próbie odebrania piłki, uderzył naszego gracza w oko. Wyglądało to groźnie, Ponitka przez długi czas nie pojawiał się na parkiecie, ale w końcu wszedł pod koniec pierwszej połowy.

W sumie Mateusz Ponitka spędził na parkiecie 16 minut, zdobył dziewięć punktów, miał pięć zbiórek i asystę. Trafił wszystkie trzy rzuty za dwa i jeden z dwóch rzutów za trzy. Spudłował wszystkie trzy rzuty wolne. Najlepiej w zwycięskim zespole punktował Billy Baron (16 pkt). W ekipie gospodarzy najwięcej punktów zdobył Dairis Bertans (12 pkt).

Chimki Moskwa – Zenit Sankt Petersburg 67:79
(15:18, 20:19, 20:14, 12:28)