Strona Główna > Aktualności > Zakończył się rozgrywki grupowe mistrzostw Polski koszykarzy U18

Zakończył się rozgrywki grupowe mistrzostw Polski koszykarzy U18

Czwartek był ostatnim dniem fazy grupowej w turnieju finałowym mistrzostw Polski do lat 18 mężczyzn. Cztery kluby zakończyły tę część zmagań z kompletem wygranych. W piatek rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe.

W najbardziej zaciętym spotkaniu trzeciego dnia rywalizacji Nawrot Śląsk pokonał MKS Start SA 70:61, a jeszcze na początku czwartej kwarty wynik oscylował wokół remisu. W końcówce wrocławianie wykorzystali jednak swoje doświadczenie, a 11 z 19 punktow rzucili Kacper Marchewka oraz mający wcześniej duże problemy ze skutecznością Kacper Gordon. 20 punktów dla MKS Start SA Michała Grzesiaka. Double-double Tymoteusza Pszczoły.

Udany początek trzeciej kwarty przesądził o wygranej Enea Novum/Astorii nad Legią. Bydgoszczanie początek tej części spotkania wygrali 17:2, dzięki czemu wypracowali przewagę, której nie oddali do końcowej syreny.  Pozostałe dwa czwartkowe mecze toczyły się pod dyktando Asseco Arki i GKT. Z double-double zawody ukończył Antoni Michalski (13 pkt, 11 zbiórek i 5 asyst)