Strona Główna > Aktualności > Wygrana poznanianek z GTK Gdynia

Wygrana poznanianek z GTK Gdynia

Na zakończenie turnieju towarzyskiego w hali GCS GTK przegrało z Eneą AZS Politechnika Poznań 66:78. Tym samym turniej w Gdyni na drugim miejscu zakończyły koszykarki Enei AZS Politechnika Poznań. Z kolei na trzeciej pozycji znalazło się GTK Gdynia.

Podopieczne Jeleny Skerović od początku spotkania trzymały kontakt punktowy z rywalkami, ale te powiększały swoją przewagę niemalże po każdej kwarcie. Różnica zmniejszyła się co prawda w ciągu ostatnich 10 minut, ale ostatecznie zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 78:66.

W składzie gdynianek doszło do trzech zmian w stosunku do piątkowego starcia z VBW Arką (33:84). Na parkiecie od pierwszych minut pojawiły się: Joanna Kobylińska, Anna WińkowskaJulia Niemojewska. Pierwsza z nich zapisała najwyższą zdobycz punktową w swoim zespole – 13 oczek (5/11 z gry) w czasie aż ponad 34 minut. Co ciekawe, żadna z jej koleżanek nie zapisała nawet 25 minut gry. Natomiast druga była najlepsza pod koszem z 8 zbiórkami, z czego 7 ofensywnymi. Z kolei trzecia może i zanotowała tylko 2 „oczka”, ale dorzuciła do tego po 7 zebranych piłek i asyst.

W zespole Enei AZS zagrała dobrze znana w Gdyni Agata Makurat, która latem zmieniła barwy klubowe. 16-latka spędziła na parkiecie 33 minuty, w czasie których zdobyła 17 punktów (6/14 z gry) oraz zapisała na koncie 6 zbiórek, 3 asysty i 5 strat.

W całym spotkaniu gdynianki trafiły 24 z 56 rzutów z gry (43 proc.) oraz tylko 5 na 24 z dystansu (21 proc.). Rywalki w tym elementach odpowiedziały odpowiednio 26/66 (39 proc.) i 7/22 (32 proc.). Były niewiele lepsze pod koszem (37 do 34 w zbiórkach) i zanotowały o 2 straty mniej (12 do 14).

GTK Gdynia – Enea AZS Politechnika Poznań 66:78
(18:23, 12:17, 15:21, 21:17)

GTK: Kobylińska (13), Wińkowska (12), Żytkowska (11), Szulc (6), Niemojewska (2) oraz Parzeńska (11), Ossowska (9), Bazan (2) i Marcinkowska
AZS: Marciniak (25), Makurat (17), Deczmur (10), Popović (9), Rogozińska (8) oraz Jarecka (7), Piechowiak (2), Piasecka i Jędrzejczak