Strona Główna > Aktualności > Wygrana BG Göttingen, Bennet Hundt zdobył pierwsze punkty po pandemii

Wygrana BG Göttingen, Bennet Hundt zdobył pierwsze punkty po pandemii

Turniej finałowy Bundesligi rozpoczął się meczem BG Göttingen z zespołem Merlins Crailsheim. Pierwsze punkty po pandemii zdobył Bennet Hundt celnym rzutem za trzy punkty. BG Göttingen prowadziło od samego początku nie pozwalając rywalom nawet przez moment zdobyć przewagi, co zaowocowało wygraną podopiecznych trenera Johana Roijakkersa jedenastoma punktami.

Oba zespoły w rundzie zasadniczej zdołały zmierzyć się ze sobą tylko raz. W 4. kolejce spotkań z dużą przewagą wygrał HAKRO Merlins Crailsheim, który pokonał wówczas rywali 83:57. Do rewanżu nie doszło z powodu przerwanego przez pandemię koronawirusa.

Zespół Merlins Crailsheim w momencie przerwania sezonu zajmował 3. miejsce w tabeli za Bayernem i Albą Berlin, jego rywal BG Göttingen był dopiero dziewiąty. Nic więc dziwnego, że obserwatorzy faworyta upatrywali właśnie w podopiecznych trenera Tuomasa Iisalo. Mecz rozpoczął się od celnego rzutu za trzy punkty w wykonaniu Benneta Hundta, a gdy również zza linii rzutów za trzy trafił Alex Ruoff było już 8:2 dla BG Göttingen. Merlins odrobili nieco straty, ale potem kolejna „trójka” w wykonaniu Mihajło Andrica i dwa celne rzuty osobiste Jito Koka dały koszykarzom z Göttingen pięciopunktową przewagę (12:7). W pewnym momencie po trafieniu Ruoffa było już 19:11 i do końca pierwszej kwarty Merlin nie potrafili zatrzymać rywali. Końcowa syrena zabrzmiała po rzucie Hundta za dwa punkty (29:20)

Druga kwarta byłą już o wiele bardziej wyrównana – Merlins najpierw zmniejszyli straty po trafieniu Sebastiana Herrery do czterech punktów i gdy wydawało się, że są w stanie dogonić rywali, ci znowu odskoczyli. Nie do zatrzymania był niezwykle skuteczny w tym spotkaniu Bennet Hundt i to głównie dzięki niemu BG Göttingen zachowało dziewięciopunktową (51:42) przewagę po drugiej kwarcie.

W trzeciej odsłonie meczu pierwsze punkty zdobyty zostały przez Merlins dopiero po dwóch minutach gry. Gdy przy celnym rzucie za dwa faulowany był Sebastian Herrera i po chwili poprawił celnym osobistym przewaga BG Göttingen stopniała do trzech punktów (51:48). Znów wydawało się, że Merlins są w stanie odrobić straty i wyjść na prowadzenie, jednak końcówka w wykonaniu podopiecznych Johana Roijakkersa wybiła im to z głowy. Zarówno Hundt jak i Mihajło Andrić mieli w tym meczu ponad 50% skuteczność w rzutach za trzy punkty i po trzeciej kwarcie BG Göttingen prowadziło nadal dziewięcioma punktami (68:59).

Początek czwartej kwarty należał do koszykarzy z Gettyngi, którzy dzięki dwóm skutecznym akcjom za dwa punkty powiększyli swoją przewagę do 13 „oczek”. I już do końca meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Po rzucie z półdystansu Dejana Kovacevica w Merlins na chwilę jeszcze odżyłą nadzieje (77:71), ale świetny rzut za trzy Terry Allena na 4 minuty przed końcem ostudził ich zapał. Ostatnie punkty w meczu zdobył najskuteczniejszy w drużynie Bennet Hundt i BG Göttingen nieco niespodziewanie pokonały trzeci zespół Bundesligi 89:78.

Graczem meczu z pewnością był Bennet Hundt, który zdobył 30 punktów, zaliczając pięć celnych trafień za trzy. Miał spore wsparcie w Mihajło Andriciu i Alexie Ruoffie, z kolei w drużynie Merlins wyróżniali się Javontae Hawkins (17 pkt.) i Sebastian Herrera (15 pkt.)

BG Göttingen – HAKRO Merlins Crailsheim 89:78
(29:20, 22:22, 17:17, 21:19)

BG Göttingen: Hundt (30 pkt.), Allen (14), Ruoff (12), Lockhart (3), Krmaer oraz Andrić (18), Kok (8), Williams (2), Omuvwie (2) i Mönninghoff
Merlins Crailsheim: Hawkins (17), Herrera (15), Bleck (8), Ogunsipe (6), Rusell (3) oraz Kovecević (12), Brembly (9) i Stuckey (8)