Strona Główna > Aktualności > Wsad Davida Brembly’ego zachwycił komentatorów

Wsad Davida Brembly’ego zachwycił komentatorów

Enea Zastal BC Zielona Góra wygrała 87:76 ze Śląskiem Wrocław w drugim meczu półfinałowym w play-off Energa Basket Ligi. Ozdobą meczu był piękny wsad Davida Brembly’ego. Zawodnik uciekł obrońcy i zakończył rajd wsadem nad Aleksandrem Dziewą.

W play-off Energi Basket Ligi rywalizacja na etapie 1/2 finału toczy się do trzech wygranych meczów. Faza zasadnicza miała pierwotnie zakończyć się 21 marca, natomiast ze względu koronawirusa,  finisz tej części rozgrywek został przesunięty na 28 marca. Faza play-off rozpoczęła się 30 marca, a od fazy półfinałów spotkania odbywają się w bańce w Arenie Ostrów w Ostrowie Wielkopolskim. Maksymalnie potrwa ona do 7 maja. Finał jest rozgrywany do czterech wygranych meczów, a w spotkaniu o trzecie miejsce, w przypadku stanu rywalizacji 1:1, jest rozgrywany trzeci mecz.

Enea Zastal BC Zielona Góra jest o krok od awansu do finału play-off Energi Basket Ligi. Zespół prowadzony przez Żana Tabaka pokonał w drugim meczu Śląsk Wrocław 87:76. – Wyszliśmy dziś na parkiet z innym nastawieniem i inną intensywnością, to było dla nas kluczowe. Jak nie trafialiśmy, to mimo tego kontrolowaliśmy rytm spotkania. Zatrzymaliśmy naszego rywala na 76 punktach oraz mieliśmy wysoką skuteczność w rzutach za trzy – mówił trener drużyny z Zielonej Góry.

Najwięcej punktów w wygranym przez Energę Zastal BC Zielona Góra spotkaniu zdobył Amerykanin Kris Richard (22). Kibice zapamiętają jednak występ Davida Brembly’ego, który zakończył spotkanie z 14 punktami, czteroma zbiórkami i dwoma przechwytami. Do tego skrzydłowy trzykrotnie celnie rzucił do kosza za trzy punkty.

Ozdobą spotkania w jego wykonaniu był wsad wykonany w czwartej kwarcie spotkania na niemal 9,5 minuty przed jego zakończeniem. David Brembly otrzymał piłkę od kolegi na swojej połowie i ruszył w stronę kosza rywali. Zawodnik uciekł obrońcy i zakończył rajd wsadem nad Aleksandrem Dziewą. – Brembly teraz przyspieszył… ale akcja! Zamierzył się gdzieś tam Aleksander Dziewa na niego, nic z tego! David fruwa – powiedział podczas transmisji komentator Adam Romański.

W piątek 16 kwietnia Enea Zastal BC Zielona Góra zmierzy się ze Śląskiem Wrocław po raz trzeci i stanie przed szansą awansu do finału play-off. W drugiej parze Stal Ostrów Wielkopolski pokonał Legię Warszawa 85:80 i w czwartek 15 kwietnia zagra drugi mecz w tej części fazy play-off.

źródło: sport.pl