Strona Główna > Aktualności > Wrocławskie zespoły zdominowały finały MP kadetów

Wrocławskie zespoły zdominowały finały MP kadetów

Dwie drużyny z Wrocławia zagrają w finale mistrzostw Polski do lat 16 mężczyzn. W zaplanowanym na niedzielę finale zmierzą się Exact Systems Śląsk oraz WKK. Podopieczni Tomasza Jankowskiego pokonali Biofarm Basket Junior Poznań, zaś WKK okazało się lepsze od UKS SP 27 Katowice. O zwycięstwie obu wrocławskich zespołów przesądziła dłuższa, bardziej doświadczona ławka rezerwowych.

W meczach o niższe miejsca w turnieju Start Lublin pokonał różnicą ośmiu punktów Dziewiątkę Łomża i zajął 11. miejsce w turnieju finałowym. Zacięte spotkanie rozegrano o miejsce 9. Emocje trwały do samego końca, a zespół Korony Kraków gonił rywali do ostatniej minuty, przegrał jednak jednym punktem z UKS Gim 92 Ursynów Warszawa i musiał się zadowolić miejscem dziesiątym.

W walce o miejsca 5-8 Basketball Club Sieraków okazał się lepszy od Politechniki Gdańskiej. W niedzielę o 5. miejsce w turnieju zagra z TKM Włocławek, który różnicą jednego punktu pokonał GAK Gdynia. Gdynianie w drugiej połowie meczu odrabiali ośmiopunktową stratę sprzed przerwy, zabrakło im jednak trochę czasu, by wyprzedzić rywali.

W pierwszym meczu półfinałowym WKK Wrocław zmierzył się z UKS SP 27 Katowice. Wrocławianie do końca trzeciej kwarty utrzymywali niewielką przewagę, dopiero w ostatniej części meczu odskoczyli rywalom i wygrali pewnie różnicą 20 punktów. Ponownie dobre zawody rozegrał Maksymilian Wilczek, który zdobył dla swojej drużyny 26 punktów.  W niedzielnym finale dojdzie do derbów Wrocławia, bowiem drużyna Śląska okazała się lepsza w półfinale od Basketu Junior Poznań. Do przerwy w tym spotkaniu na tablicy wyników widniał remis, jednak w trzeciej kwarcie wrocławianie wypracowali sobie niewielką przewagę, a w czwartej dobili rywali i zagrają w finale. Najwięcej punktów w drużynie Śląska zdobył Jakub Ozga (14). W meczu o brązowy medal drużyna z Poznania zmierzy się z katowiczanami.