Strona Główna > Aktualności > Wojciech Kamiński: W pierwszej połowie nas nie było

Wojciech Kamiński: W pierwszej połowie nas nie było

– W pierwszej połowie nas nie było. Bardzo słabo zaczęliśmy, za miękko. To ustawiło ten mecz. Udało się dogonić Stal na 6 punktów, mieliśmy jeszcze piłkę… Zabrakło celnych rzutów i pierwszej kwarty – powiedział po trzecim meczu serii półfinałowej trener Legii, Wojciech Kamiński. – Cieszymy się z tego sezonu, ale na pewno będziemy walczyć o brązowy medal – zapewnia Dariusz Wyka.

Po dwóch pierwszych dość wyrównanych meczach, w trzecim starciu zanosiło się na pogrom legionistów. W pierwszej kwarcie ostrowianie wręcz zdemolowali rywali, wygrywając tę część spotkania 27:12. Podopiecznym Igora Milicicia wychodziło praktycznie wszystko, grali nie tylko skutecznie, ale też widowiskowo. Wydawało się, że warszawianie już nie podniosą się z poziomu „minus 25 punktów”. Wprawdzie poprawili celność w rzutach z dystansu i kilka razy trafili „za trzy”, to jednak przewaga koszykarzy Stali wciąż wynosiła 20 „oczek”.

– Ponownie gratulacje dla trenera Milicicia i zespołu Stali za zwycięstwo i awans do finału. Dziękuję moim zawodnikom, szczególnie za pierwsze dwa mecze i dzisiejszą drugą połowę. W pierwszej połowie nas nie było. Bardzo słabo zaczęliśmy, za miękko. To ustawiło ten mecz. Udało się dogonić Stal na 6 punktów, mieliśmy jeszcze piłkę. Trochę zdrowia zostawiliśmy w drugiej połowie. Zabrakło celnych rzutów i pierwszej kwarty. Skupiamy się teraz na meczach o brązowy medal – przyznał po spotkaniu trener Wojciech Kamiński.

Nie chciałbym usprawiedliwiać się. W drugim meczu pogubiliśmy się grając przeciwko obronie strefowej. Mieliśmy siłę, mieliśmy siłę gonić nawet dzisiaj. Na pewno byliśmy drużyną najbardziej poszkodowaną jeśli chodzi o grę na „neutralnym” terenie, ale nie chcę się usprawiedliwiać, ani ujmować drużynie Stali. Po to graliśmy cały sezon, aby mieć przewagę parkietu, ale jej nie mieliśmy. Mieliśmy szanse, żeby wygrać ze Stalą w pierwszym i drugim meczu – dodał opiekun warszawskiej Legii. – W każdym meczu w Stali kluczowym graczem był kto inny. W pierwszym spotkaniu na pewno Smith. W drugim i trzecim meczu takim graczem pewnie Kell. W drugim meczu czołowym zawodnikiem był Denzel Andersson, bo trafił dwie bardzo ważne trójki po naszych błędach. Kell w trzecim meczu był dla nas nie do zatrzymania. On i Florence pociągnęli wynik dla Stali – mówił Kamiński.

Stal w finale zmierzy się z Zastalem Zielona Góra, a legioniści powalczą o brązowy medal z wrocławskim Śląskiem. – Myślę, że w finale szanse oceniam 50 na 50. Jeszcze dwa miesiące temu faworytem byłby Zastal, ale dziś nie jestem wskazać jednoznacznie faworyta. Musimy być przygotowani na mądrą koszykówkę, ponownie będziemy grali przeciwko drużynie mocno atakującej deskę, na co musimy uczulić zawodników. Bardzo dobrze trzy mecze Śląska z Zastalem, ale każda seria jest inna. W meczach z Treflem nie prezentowali się tak dobrze. Zobaczymy jak będą wyglądali w meczach o brązowy medal – przyznał trener Legii.

Nadzieje Legii na przedłużenie półfinałowej rywalizacji rozbudził Jamel Morris. Amerykański rozgrywający w ciągu niespełna 11 minut zdobył 11 punktów, trzykrotnie trafiając zza linii 6,75 m. Wówczas gospodarze wygrywali już tylko 61:48. – Na pewno zaczęliśmy ten mecz ospale. Nie trafiliśmy rzutów z otwartych pozycji. Stal była bardzo dobrze dysponowana w pierwszej połowie, a jeszcze lepiej w pierwszej kwarcie. Nie zwiesiliśmy głów i walczyliśmy do końca. Możliwe, że w końcówce zabrakło nam chłodnej głowy – mówił po spotkaniu Dariusz Wyka. Przed sezonem byliśmy spisywani na to, że będziemy się bić o utrzymanie, a naszym sukcesem jest to, że znaleźliśmy się w czwórce. Cieszymy się z tego sezonu, ale na pewno będziemy walczyć o brązowy medal. Oby w przyszłym sezonie Legia była również jak najwyżej. Jeśli chodzi o finał, mam nadzieję, że seria będzie trwała jak najdłużej i niech wygra lepszy – dodał gracz warszawskiej Legii.

źródło: interia.pl, legiakosz.com