Strona Główna > Aktualności > WNBA: Zemsta Hartley, New York Liberty wciąż bez wygranej

WNBA: Zemsta Hartley, New York Liberty wciąż bez wygranej

W dzisiejszych meczach WNBA koszykarki Phoenix Merkury zdecydowanie pokonały New York Liberty, a bohaterką meczu była Bria Hartley, która poprzedni sezon spędziła… w ekipie z Nowego Jorku. Drugie wygrane w tym sezonie odniosły zespoły Las Vegas Aces i Indiana Fever. Wszystkie drużyny mają już rozegrane cztery mecze i tylko dwie z nich wciąż czekają na pierwszą wygraną.

Koszykarki Phoenix Mercury w swoim czwartym meczu tego sezonu WNBA zmierzyły się z New York Liberty, który do tej pory przegrał wszystkie dotychczasowe spotkania. Już pierwsza kwarta pokazała, że zespół z Nowego Jorku będzie miał spore problemy z odnoszeniem zwycięstw w tym roku. Phoenix miały 13 punktów przewagi i dopiero w trzeciej kwarcie rywalki zaczęły częściowo odrabiać straty.

Czwarta kwarta wygrana przez zespół z Konferencji Zachodniej 34:11 dobitnie pokazała, która drużyna jest lepsza. Phoenix Mercury wygrały różnicą 29 punktów i mogły się cieszyć z drugiej wygranej w sezonie. Świetne spotkanie rozegrała Bria Hartley, która zdobyła dla swojego zespołu 27 punktów. Co ciekawe ostatni sezon Hartley spędziła właśnie… w New York Liberty. Zespół ze Wschodu musiał sobie radzić bez kontuzjowanej rozgrywającej Sabriny Ionescu. Najwięcej punktów (16) dla drużyny zdobyła Kia Nurse.

Phoenix Mercury – New York Liberty 96:67
(25:12, 16:15, 21:29, 34:11)

Koszykarki Indiana Fever w meczu z Atlanta Dream prowadziły od początku do końca. Po pierwszej kwarcie miały siedem punktów przewagi, a na przerwę zeszły prowadząc 47:39. W końcówce jeszcze powiększył swoją przewagę i ostatecznie zwyciężyły różnicą 16 punktów, zapisując na swoim koncie drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Wyróżniającą się zawodniczką zwycięskiej ekipy była Kelsey Mitchell, która trafiła 4 z 5 prób za 3 punkty i zakończyła mecz z dorobkiem 23 oczek. 21 punktów dołożyła do tego Candice Dupree. Najwięcej, bo 18 punktów, dla zespołu z Atlanty zdobyła Courtney Williams. Była to druga porażka zespołu Dream w tym sezonie.

Atlanta Dream – Indiana Fever 77:93
(23:30, 16:17, 19:20, 19:26)

W meczu Dallas Wings z Las Vegas Aces koszykarki tej drugiej drużyny miały niewielką przewagę, ale emocje trzymały w napięciu do końca. W zespole z Las Vagas świetnie spisywała się A’ja Wilson (19 pkt.) i to dzięki jej skuteczności zespół mógł cały czas kontrolować wydarzenia na boisku.

W drużynie z Dallas pierwsze skrzypce grała Arike Ogunbowale (20 pkt.), ale Wings nie mogły dogonić rywalek. Za każdym razem, gdy nieco zmniejszały straty, Aces znów odskakiwały na bezpieczną odległość i ostatecznie wygrały to spotkanie różnicą 9 punktów. Tym samym zespół z Las Vegas odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie, spychając Dallas Wings na ostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej mimo takiego samego bilansu.

Dallas Wings – Las Vegas Aces 70:79
(18:24, 19:18, 19:24, 14:13)