Strona Główna > Aktualności > WNBA: Wygrane faworytów, Connecticut Sun coraz bliżej celu

WNBA: Wygrane faworytów, Connecticut Sun coraz bliżej celu

Koszykarki Connecticut Sun po wygranej z Indiana Fever są coraz bliżej celu, jakim jest zapewnienie sobie udziału w play-off tegorocznej ligi WNBA. W dzisiejszych spotkaniach górą byli faworyci. Las Vegas Aces pewnie pokonały Atlanta Dream, a Phoenix Mercury nie dały żadnych szans New York Liberty. Z obu tych wyników najbardziej cieszą się zawodniczki z Dallas, które obecnie zajmują 8., ostatnie premiowane grą w play-off miejsce.

Zespół Connecticut Sun bardzo pewnie pokonał Indiana Fever różnicą 19 punktów i jest tylko o krok od zapewnienia sobie miejsca w play-off. Zajmujące obecnie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej WNBA koszykarki Sun potrzebują jeszcze jednej wygranej lub… potknięcia rywalek w ostatnich kolejkach.

W meczu z Indiana Fever Sun prowadziły już 4 punktami po pierwszej kwarcie, powiększając przewagę przed przerwą 47:37. W drugiej połowie nie odpuszczały i wciąż uciekały rywalkom, ostatecznie wygrywając wysoko 96:77. Autorką tego zwycięstwa była DeWanna Bonner, która zdobyła 26 punktów i miała ogromne wsparcie w Alyssie Thomas i Brionnie Jones (obie po 20 punktów).

Connecticut Sun – Indiana Fever 96:77
(20:16, 27:21, 29:21, 20:19)

Las Vegas Aces wciąż walczą o jak najlepsze rozstawienie przed play-off. Meczu z Atlanta Dream nie zaczęły najlepiej i po pierwszej kwarcie miały dwa punkty mniej od rywalek. Na przerwę to jednak one schodziły z prowadzeniem 45:44 i już nie oddały prowadzenia do końca meczu.

W drugiej połowie Aces powoli powiększały swoją przewagę, a równo z końcową syreną miały 10 punktów więcej od rywalek. Najskuteczniejszą zawodniczką zespołu z Las Vegas była A’ja Wilson, która zdobyła 21 punktów. Aces z bilansem 14-4 zajmują drugie miejsce w tabeli i mają jedną wygraną mniej od Seattle Storm. Zespół z Atlanty (5-14) wciąż ma szanse na miejsce w play-off, tracąc jedną wygraną do ósmego w tabeli Dallas Wings.

Las Vegas Aces – Atlanta Dream 89:79
(21:23, 24:21, 20:17, 24:18)

Zespół New York Liberty stracił już nawet teoretyczną szansę na grę w play-off. Najsłabsza drużyna tegorocznej ligi WNBA przegrała wyraźnie z Phoenix Mercury 67:83 i była to jej szesnasta porażka (2-16) w tym sezonie. Phoenix powoli budowały swoją przewagę, po pierwszej kwarcie prowadziły różnicą 4 punktów, a na przerwę schodziły prowadząc już 45:38.

Po powrocie na boisko Mercury odskoczyły rywalkom na bezpieczną odległość i utrzymały wysokie prowadzenie do końca, wygrywając cały mecz różnicą 16 punktów. Świetne spotkanie rozegrała Skylar Diggins-Smith, która zdobyła dla swojej drużyny 30 punktów i miała na koncie 7 zbiórek. Phoenix Mercury z bilansem 12-7 zajmują obecnie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

New York Liberty – Phoenix Mercury 67:83
(19:23, 19:22, 16:23, 13:15)