Strona Główna > Aktualności > WNBA: Washington Mystics pokonały wyżej notowanego rywala

WNBA: Washington Mystics pokonały wyżej notowanego rywala

Niewiele spotkań pozostało już do końca rundy zasadniczej WNBA. Wciąż trwa walka o ósme miejsce gwarantujące udział w rozgrywkach play-off. Spory krok ku temu uczynił zespół Washington Mystics, który pokonał wyżej notowany Los Angeles Sparks. Indiana Fever wygrała z zespołem z Nowego Jorku, ale ten wynik nie będzie miał już większego wpływu na tabelę. Las Vegas Aces po wygranej z Minnesota Lynx wciąż jeszcze mogą zagrozić zajmującemu pierwsze miejsce zespołowi Seattle Storm.

Mecz dwóch najsłabszych zespołów tegorocznego sezonu ligi WNBA nie był zbyt pasjonującym widowiskiem. New York Liberty mimo prowadzenia po pierwszej kwarcie uległy Indiana Fever i zanotowały na swoim koncie już osiemnastą porażkę w sezonie (2-18).

Koszykarki z Indiany już w drugiej kwarcie odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Po 30 minutach gry znów był jednak remis i o wyniku rozstrzygnęła ostatnia kwarta, wyraźnie wygrana przez zespół Fever różnicą 10 punktów. Dla drużyny z Indiany była to szósta wygrana w tym sezonie (6-15), ale chyba nie zdoła już wskoczyć na 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Do zwycięstwa walnie przyczyniła się Candice Dupree, która miała na swoim koncie 22 punkty.

New York Liberty – Indiana Fever 75:85
(24:20, 18:26, 20:16, 13:23)

Nie zwalniają tempa koszykarki z Las Vegas, które wciąż jeszcze mają teoretyczną szansę na zajęcie pierwszego miejsca przed play-off. Po dobrym meczu pokonały one różnicą 15 punktów Minnesota Lynx i mają na swoim koncie już16 wygranych (16-4), o jedną mniej niż lider z Seattle. Obie drużyny zagrają jeszcze po dwa mecze w rundzie zasadniczej. Lynx wprawdzie prowadził czterema punktami po pierwszej kwarcie, ale tę przewagę i prowadzenie straciły jeszcze przed przerwą.

W trzeciej kwarcie Aces zdobyły 10 punktów więcej niż rywalki i do końca spotkania kontrolowały już to, co dzieje się na boisku. Ostatecznie wygrały 104:89, a aż trzy zawodniczki przekroczyły barierę 20 punktów. Angel McCoughtry zdobyła ich 22, o jeden punkt mniej miała Kayla McBride, a o dwa mniej A’ja Wilson.

Las Vegas Aces – Minnesota Lynx 104:89
(25:29, 31:25, 25:15, 23:20)

Walczące o miejsce w play-off koszykarki Washington Mystics sprawiły nie lada niespodziankę, pokonując wyżej notowany zespół Los Angeles Sparks. Po pierwszej kwarcie to jednak zespół z Zachodu prowadził pięcioma punktami, a na przerwę Sparks schodziły prowadząc 45:39.

Zespół z Waszyngtonu rozegrał świetną trzecią kwartę, w której odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 62:57. Mystics nie oddały już tego do końca, ostatecznie wygrywając różnicą ośmiu punktów, co dało im siódmą wygraną w sezonie. 30 punktów w tym meczu zdobyła Myisha Hines-Allen. Obecnie zespół z Waszyngtonu ma taki sam bilans jak Dallas Wings i obie drużyny mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania, które mogą rozstrzygnąć o tym, kto zajmie ósme, ostatnie premiowane grą w play-off, miejsce. Szansę ma jeszcze drużyna Atlanta Dream, która ma na koncie jedną wygraną mniej.

Washington Mystics – Los Angeles Sparks 80:72
(15:20, 24:25, 23:12, 18:15)