Strona Główna > Aktualności > WNBA: Washington Mystics o jedną wygraną od play-off

WNBA: Washington Mystics o jedną wygraną od play-off

Koszykarki Washington Mystics pokonały New York Liberty i by zagrać w play-off muszą liczyć na porażkę Dallas Wings w ostatnim meczu, lub te pokonać Atlanta Dream. Minnesota Lynx pewnie pokonały Indiana Fever i już wiedzą, że w play-off zmierzą się z Phoenix Mercury. W zaciętym meczu drużyn z czołówki Las Vegas Aces pokonały Los Angeles Sparks i wciąż mają teoretyczną szansę na zajęcie pierwszego miejsca.

Mecz z New York Liberty był niezwykle ważny dla koszykarek z Waszyngtonu, które wciąż walczą o miejsce w play-off. Mystics wygrały go bardzo wyraźnie różnicą 17 punktów i by zająć 8. miejsce w sezonie zasadniczym muszą jeszcze pokonać Atlanta Dream lub liczyć na wpadkę Dallas Wings z drużyną z Nowego Jorku.

Mystics zaczęły to spotkanie od powolnego budowania przewagi, na przerwę schodziły prowadząc już 36:29. Decydująca była trzecia kwarta meczu, w której zespół z Waszyngtonu zdobył 10 punktów więcej od rywalek. Do końca Mystics nie dały już sobie odebrać tej przewagi. Świetny mecz rozegrała Myisha Hines-Allen, która zdobyła dla swojej drużyny 25 punktów i miała na koncie 11 zbiórek.

Washington Mystics – New York Liberty 75:58
(18:15, 18:14, 21:11, 18:18)

Minnesota Lynx były zdecydowanym faworytem meczu z Indiana Fever i z tej roli wywiązały się znakomicie. Wygrały różnicą 12 punktów i z bilansem 14-8 są już pewne 4. miejsca po sezonie zasadniczym. Ich rywalem w ćwierćfinale play-off będzie więc zespół Phoenix Mercury.

Po wyrównanych dwóch pierwszych kwartach koszykarki z Minnesoty dopiero po przerwie odskoczył rywalkom na 9 punktów. W czwartej kwarcie spokojnie już utrzymały tę przewagę i odniosły zasłużone zwycięstwo. Duża w tym zasługa Rachel Banham, która siedmiokrotnie w tym meczu trafiała za trzy punkty i zdobyła w sumie 29 punktów. Zespół Indiana Fever zakończył sezon z sześcioma wygranymi na swoim koncie i przedostatnim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Minnesota Lynx – Indiana Fever 98:86
(23:24, 26:24, 23:15, 26:23)

Sporo emocji wzbudzał mecz drugiej i trzeciej drużyny tabeli. Zespół z Las Vegas lepiej rozpoczął spotkanie i po pierwszej kwarcie prowadził już różnicą 4 punktów. Do przerwy Aces powiększyły przewagę i prowadziły już z Las Vegas Sparks 43:35. Sparks po przerwie rzuciły się do odrabiania strat i po 30 minutach gry traciły do rywalek już tylko cztery punkty.

Końcówka jednak wyraźnie należała do Aces. Wygrały one całe spotkanie 84:70 i wciąż mają cień szansy na pierwsze miejsce przed play-off. Najskuteczniejsza w zwycięskim zespole była A’ja Wilson, która zdobyła w tym meczu 19 punktów. Sparks zakończył rundę zasadniczą na 3. miejscu i w play-off zmierzą się z zespołem Chicago Sky.

Las Vegas Aces – Los Angeles Sparks 84:70
(21:17, 22:18, 21:25, 20:10)