Strona Główna > Aktualności > WNBA: Szósta wygrana z rzędu Seattle Storm

WNBA: Szósta wygrana z rzędu Seattle Storm

Koszykarki Seattle Storm idą jak burza i właśnie wygrały szósty mecz z rzędu, pokonując wyraźnie Atlanta Dream. Z bilansem 8-1 przewodzą tabeli Konferencji Zachodniej i póki co są najlepszym zespołem tego sezonu. Z wygranej dziś mogły cieszyć się również liderki Konferencji Wschodniej – Chicago Sky pokonało Phoenix Mercury. Trzecią wygraną odniósł zespół Connecticut Sun, który okazał się lepszy od Dallas Wings.

Mecz Dallas Wings z Connecticut Sun miał wyraźnie dwa oblicza. W pierwsze i w drugiej kwarcie dominowały zawodniczki z Zachodu, które na przerwę schodziły z dziewięciopunktową przewagą. Świetnie radziła sobie w ofensywie zwłaszcza Arike Ogunbowale, któa zakończyła mecz mając 19 punktów na swoim koncie.

Obraz gry uległ zmienia po przerwie. Connecticut Sun rzuciły się do odrabiania strat. Po trzeciej kwarcie tracił już tylko trzy punkty do rywalek i bardzo szybko na początku czwartej doprowadziły do remisu 49:49. Na nieco ponad dwie minuty przed końcem wynik wciąż był bliski remisu. Po dwóch celnych rzutach osobistych i trafieniu za dwa na 30 sekund przed końcem Ogunbowale Wings przegrywały 66:68 i wciąż miały nadzieję na wygraną. Rozwiała je na niecałe 11 sekund przed końcową syreną celnym rzutem DeWanna Bonner i to Sun mogły cieszyć się z trzeciej wygranej w tym sezonie. Bonner zakończyła spotkanie z 19 punktami na swoim koncie, o punkt mniej zdobyła Alyssa Thomas.

Dallas Wings – Connecticut Sun 66:70
(20:15, 14:10, 15:21, 17:24)

Liderki tabeli Konferencji Wschodniej, Chicago Sky, zmierzyły się z drużyną Phoenix Mercury, które pomimo przedostatniego miejsca na Zachodzie miały przed tym meczem taki sam bilans (5-3). Drużyna z Chicago prowadziła od początku do końca, stopniowo powiększając swoją przewagę. Na przerwę zespół Sky schodził prowadząc 42:36.

W czwartej kwarcie Chicago Sky miało już 14 punktów przewagi, ale Mercury rzuciły się do odrabiania strat i w pewnym momencie przegrywały tylko 65:70. Courtney Vandersloot odpowiedziała rzutem za trzy punkty, Sky zanotowały serię siedmiu punktów z rzędu i nie dały się już dogonić, zapisując na swoim koncie szóstą wygraną w sezonie. Do zwycięstwa poprowadziły drużynę Allie Quigley (20 pkt.) oraz Kahleah Copper (16 pkt.), w zespole Phoenix po 15 punktów zdobyły Skylar Diggins-Smith i Sophie Cunningham.

Phoenix Mercury – Chicago Sky 71:89
(14:17, 22:25, 14:22, 21:25)

Nie zwalniają tempa koszykarki Seattle Storm, które kroczą od wygranej do wygranej. W swoim kolejnym meczu spotkały się z Atlanta Dream i już po pierwszej kwarcie miały 9 punktów przewagi. Do przerwy powiększyły ją jeszcze o kolejnych 10 oczek i pewnie zmierzały do kolejnego zwycięstwa.

Zespół z Atlanty był w tym meczu wyraźnie bezradny wobec poczynań rywalek. Storm grały świetnie w obronie, tracąc w tym meczu tylko 63 punkty, same sięgając granicy 100 punktów. Po 20 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyły Jewell Loyd  i Sami Whitcomb, a koszykarki z Seattle popisywały się w tym spotkaniu 60-procentową skutecznością w rzutach z dystansu.

Atlanta Dream – Seattle Storm 63:100
(14:23, 14:24, 18:26, 17:27)