Strona Główna > Aktualności > WNBA: Świetna końcówka Minnesota Lynx, Mystics walczą o play-off

WNBA: Świetna końcówka Minnesota Lynx, Mystics walczą o play-off

W dzisiejszych meczach ligi WNBA ważne zwycięstwo odniósł zespół Washington Mystics, który po wygranej z Atlanta Dream wciąż może myśleć o miejscu gwarantującym udział w play-off. Ósme wygrany zapisały na swoim koncie Los Angeles Sparks raz Minnesota Lynx. Zespół z Minnesoty dzięki świetnej końcówce rozstrzygnął w czwartej kwarcie na swoją korzyść mecz z Dallas Wings.

Atlanta Dream w meczu z rywalkami z Waszyngtonu tylko przez pierwszą kwartę dotrzymywała kroku przeciwniczkom. W drugiej kwarcie Mystics przejęły inicjatywę, odrobiły dwupunktową stratę i na przerwę schodziły prowadząc już 45:39.

W trzeciej kwarcie drużyna z Waszyngtonu jeszcze powiększyła swoją przewagę i mimo zrywu rywalek w ostatniej części meczu utrzymała ją do końca. Wygrana 98:91 była czwartym zwycięstwem Mystics w tym sezonie, pozwalającym im wciąż myśleć o walce o play-off. Atlanta Dream w obecnej formie (2-10) ma na to już niewielkie szanse. Zespół z Waszyngtonu do wygranej poprowadziły Stella Johnson (25 punktów) i Myisha Hines-Allen (23 punkty). W ekipie z Atlanty najskuteczniejsze był Betnijah Laney (35 pkt.) i Courtney Williams (30 pkt.).

Atlanta Dream – Washington Mystics 91:98
(24:22, 15:23, 24:30, 28:23)

Blisko sprawienia sporej niespodzianki był koszykarki Dallas Wings. Ostattni zespół tabeli Konferencji Zachodniej po pierwszej kwarcie meczu z Minnesota Lynx prowadził ośmioma punktami. Wprawdzie przed przerwą Lynx odrobiły część strat, ale nadal przegrywały 39:43.

Po wyrównanej trzeciej kwarcie (22:22) wynik meczu wciąż był sprawą otwartą. W ostatniej części meczy Lynx jednak nie pozwolił rywalkom na zbyt wiele. Już po dwóch minutach doprowadziły do remisu 67:67, a w samej końcówce odskoczyły przeciwniczkom i pewnie wygrały mecz różnicą siedmiu punktów. W zwycięskim zespole wyróżniły się Rookie Crystal Dangerfield (21 punktów) i Napheesa Collier (18 punktów). W drużynie Wings najskuteczniejsze były Allisha Gray (22 pkt) oraz Arike Ogunbowale (20 pkt.).

Dallas Wings – Minnesota Lynx 84:91
(24:16, 19:23, 22:22, 19:30)

Od samego początku meczu z Phoenix Mercury koszykarki Los Angeles Sparks miały sporą przewagę. Po pierwszej kwarcie prowadził z rywalkami już różnicą 14 punktów, utrzymując tę przewagę w drugiej części meczu.

Po przerwie Sparks cały czas kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i wynik na tablicy świetlnej. Wprawdzie zespół z Phoenix odrabiał powoli straty, ale nie zdołał się zbliżyć do rywalek. Los Angeles Sparks wygrały ostatecznie 83:74 i zapisały na swoim koncie ósmą wygraną w tym sezonie. Do zwycięstwa zespół Sparks poprowadziła Candace Parker, która zdobyła 16 punktów i miała na swoim koncie 12 zbiórek i 4 asysty. Po 16 punktów zdobyły również Chelsea Gray i Brittney Sykes. W zespole Mercury najwięcej, bo 19 punktów zdobyła Diana Taurasi.

Phoenix Mercury – Los Angeles Sparks 74:83
(10:24, 16:18, 23:20, 25:21)