Strona Główna > Aktualności > WNBA: Seattle Storm po wygranej z Chicago zapewniło sobie miejsce w play-off

WNBA: Seattle Storm po wygranej z Chicago zapewniło sobie miejsce w play-off

Koszykarki Seattle Storm jako pierwsze zapewnił sobie miejsce w play-off. Liderki Konferencji Zachodniej wygrały po raz 13. w tym sezonie pokonując najlepszy zespół ze Wschodu Chicago Sky. Dwanaście wygranych na swoim koncie mają już Las Vegas Aces, które nie dały szans outsiderowi z Nowego Jorku. W meczu drużyn walczących o miejsca w play-off Dallas Wings wygrały z Indiana Fever.

Sobotnie mecze WNBA rozpoczęły się od pojedynku wicelidera tabeli, Las Vegas Aces z outsiderem z Nowego Jorku. Po pierwszej kwarcie koszykarki z Zachodu prowadziły tylko jednym punktem, na przerwę schodziły wprawdzie prowadząc, ale tylko 39:35.

Zespół Liberty zwietrzył swoją szansę na sprawienie niespodzianki i po dobrzej trzeciej kwarcie doprowadził do remisu. W ostatniej części meczu Aces dały jednak popis koncertowej gry i wręcz rozbiły rywala. Pokonały zespół z Nowego Jorku ostatecznie 80:63, zapisując na swoim koncie dwunastą wygraną w sezonie (12-3). Najskuteczniejszą zawodniczką zwycięskiej drużyny była A’ja Wilson, która zdobyła 20 punktów.

New York Liberty – Las Vegas Aces 63:80
(18:19, 17:20, 21:17, 7:24)

Ciekawie zapowiadał się mecz lidera Konferencji Zachodniej i generalnej klasyfikacji WNBA z najlepszym zespołem ze Wschodu. Faworytkami oczywiście były koszykarki z Seattle i to one lepiej weszły w to spotkanie, prowadząc po pierwszej kwarcie już różnicą czterech punktów. W drugiej kwarcie jeszcze bardziej odskoczył rywalkom i na przerwę schodziły z pokaźną przewagą prowadząc 49:34.

Zespół z Chicago nie był w stanie w drugiej połowie odwrócić losów tego meczu. Wprawdzie czwartą kwartę koszykarki Sky wygrały sześcioma punktami, zmniejszając rozmiary porażki, ale ostatecznie przegrały całe spotkanie różnicą aż 14 punktów. Do trzynastego zwycięstwa w sezonie Storm poprowadził Breanna Stewart (21 punktów i 8 zbiórek) oraz Natasha Howard (17 punktów, 15 zbiórek). Drużyna z Chicago musiała sobie radzić bez Diamond DeShields i Azura Stevens – pierwsza z nich opuściła bańkę WNBA z powodów osobistych, druga z powodu kontuzji kolana. Najwięcej punktów dla Sky zdobyła Kahleah Copper (19).

Seattle Storm – Chicago Sky 88:74
(20:16, 29:18, 26:21, 13:19)

Sporo emocji było w meczu Dallas Wings i Indiana Fever. Oba zespoły miały po pięć zwycięstw na koncie i oba walczą o miejsce w play-off. Mecz bardzo dobrze rozpoczęły koszykarki z Dallas, które po 10 minutach prowadziły już różnicą 10 punktów. Na przerwę Wings schodziły prowadząc 44:37.

Po powrocie na boisko pokaz świetnej gry dał zespół Indiana Fever, który nie tylko odrobił straty, ale wyszedł też na prowadzenie (58:56). Największe emocje był w kwarcie czwartej – zespół z Indiany odskoczył na 5 punktów, ale rywalki odrobiły szybko tę stratę i po trafieniu Satou Sabally wyszły na prowadzenie 74:72. Na minutę przed końcem Wings prowadził różnicą 3 punktów, a decydujący dla losów spotkania był rzut Marina Mabrey za trzy punkty na 10 sekund przed końcem spotkania. Drużyna z Dallas wygrała ostatecznie 82:78, w czym spora zasługa Arike Ogunbowale (28 punktów, trafionych 5 z 7 rzutów za trzy) oraz Satou Sabally (18 punktów i 11 zbiórek). W zespole Indiana Fever najskuteczniejsza była Kelsey Mitchell (19 punktów).

Dallas Wings – Indiana Fever 82:78
(28:18, 16:19, 12:21, 26:20)