Strona Główna > Aktualności > WNBA: Seattle Storm już w finale, Aces wyrównały stan rywalizacji

WNBA: Seattle Storm już w finale, Aces wyrównały stan rywalizacji

Koszykarki Seattle Storm wygrały po raz trzeci z Minnesota Lynx i bez porażki w półfinale awansowały do finału ligi WNBA. W drugiej parze półfinałowej Las Vegas Aces pokonując Connecticut Sun doprowadziły do remisu 2-2. O tym, kto zagra w finale z Seattle Storm zadecyduje więc ostatnie, piąte spotkanie.

W czwartym meczu półfinałowym pomiędzy Las Vegas Aces a Connecticut Sun po zaciętej pierwszej kwarcie o dwa punkty lepsze były koszykarki ze Wschodu, którym do awansu brakowało już tylko jednej wygranej. W drugiej kwarcie Sun odskoczyły na kilka punktów, ale straciły tę przewagę i na przerwie prowadził już tylko 38:37.

Rozstrzygająca dla losów spotkania była trzecia kwarta, którą zdominowały koszykarki z Las Vegas. Aces wygrały ją różnicą 12 punktów i tej przewagi nie oddały już do końca meczu. Ostatecznie wygrały 84:75 i zanotowały swoje drugie zwycięstwo w serii półfinałowej, doprowadzając do remisu 2-2. O tym, która z tych drużyn zagra w wielkim finale WNBA zadecyduje ostatnie, piąte spotkanie.

Autorką wygranej w zespole Aces była w dużej mierze Angel McCoughtry, która zdobyła w tym meczu 29 punktów. W drużynie z Connecticut najwięcej punktów zdobyła Jasmine Thomas – 25.

Las Vegas Aces – Connecticut Sun 84:75
(22:24, 15:14, 28:16, 19:21)
stan rywalizacji play-off: 2-2

Już na początku trzeciego spotkania półfinałowego pomiędzy Seattle Storm i Minnesota Lynx wiceliderki rundy zasadniczej objęły prowadzenie i po pierwszej kwarcie odskoczył rywalkom na 12 punktów. Przed przerwą zespół z Seattle powiększył jeszcze swoją przewagę do 15 punktów i był już bliski wygranej.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, jednak w ostatniej drużyna Storm dobiła rywala. Lynx przegrały po raz trzeci, tym razem 71:92 i już żegnają się z rozgrywkami i sezonem. Seattle Storm bez porażki w półfinale awansowały do wielkiego finału i teraz muszą poczekać dwa dni na swojego rywala.

Świetne spotkanie rozegrała Breanna Stewart, która zdobywając 31 punktów pobiła rekord klubu jeśli chodzi o liczbę punktów w meczach play-off. 16 punktów i 9 asyst dołożyła do tego Sue Bird. W drużynie Lynx najlepsza była Napheesa Collier, która miała na koncie 22 punkty i 15 zbiórek.

Seattle Storm – Minnesota Lynx 92:71
(24:12, 22:19, 18:20, 28:20)
stan rywalizacji play-off: 3:0 dla Seattle Storm