Strona Główna > Aktualności > WNBA: Rzut za trzy punkty na 15 sek. przed końcem uratował Chicago Sky

WNBA: Rzut za trzy punkty na 15 sek. przed końcem uratował Chicago Sky

Wczoraj wieczorem i w nocy polskiego czasu rozegrano kolejne trzy mecze amerykańskiej ligi koszykarek WNBA. Ze zwycięstw mogły cieszyć się zespoły z Minnesoty, Chicago i Atlanty. Najbardziej zaciętym spotkaniem był mecz Chicago Sky z Las Vegas Aces, który zawodniczki ze Wschodu wygrały dwoma punktami. Tym samym każda z 12 drużyn WNBA ma już za sobą pierwszy mecz.

W pierwszym niedzielnym meczu Connecticut Sun zmierzyły się z Minnesota Lynx. Od samego początku zawodniczki Connecticut odskoczyły rywalkom i wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Po pierwszej kwarcie prowadziły siedmioma punktami, a na przerwę schodziły z prowadzeniem 37:28. Świetnie w ofensywie radziły sobie DeWanna Bonner i Alyssa Thomas, ale po przerwie zespół z Minnesoty zaczął odrabiać straty.

Przełomowa dla wyników spotkania była czwarta kwarta, którą Lynx wygrały 27:12, odrabiając straty i wygrywając całe spotkanie ośmioma punktami. W ostatnich 10 minutach koszykarki z Minnesoty trafiały za trzy punkty (pierwsze 11 rzutów w meczu spudłowały). Klasą dla siebie była Sylvia Fowles, która zdobyła 17 punktów i zaliczyła 18 zbiórek.

Connecticut Sun – Minnesota Lynx 69:77
(19:12, 18:16, 20:22, 12:27)

Niezwykle zacięty i wyrównany przebieg miało spotkanie Chicago Sky z Las Vegas Aces. Po pierwszej kwarcie to zespół z Zachodu prowadził czterema punktami, ale na przerwie miał już tylko dwa punkty więcej od rywalek. Koszykarki z Las Vegas odskakiwały, Chicago goniło. Gdy na półtorej minuty przed końcem Kahleah Copper wykorzystała dwa rzuty wolne, zmniejszyła straty swojego zespołu do jednego punktu (85:86). Zespół Asów próbował jeszcze rzucać, ale rywalki przejęły piłkę. Trener Chicago poprosił o przerwę, a po niej na 15 sekund przed końcową syreną Allie Quigle trafiła za trzy punkty, zapewniając swojej drużynie wygraną w pierwszym meczu. Kahleah Copper zdobyła w tym spotkaniu 18 punktów, będąc najskuteczniejszą zawodniczką zwycięskiej drużyny. Najlepszą zawodniczką zespołu z Las Vegas była Angel McCoughtry, która wracając po kontuzji stawu kolanowego zapisała na swoim koncie 25 punktów i 8 zbiórek. 22 punkty zdobyła A’ja Wilson.

Chicago Sky – Las Vegas Aces 88:86
(26:30, 20:18, 19:21, 23:17)

W meczu z Atlanta Dream koszykarki z Dallas tylko w pierwszej kwarcie były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami. Od drugiej kwarty to Atalanta przejęła inicjatywę i powoli budowała swoją przewagę, której nie oddała do końca. Koszykarki z Atlanty jako drugie w tym sezonie przebiły granicę 100 punktów, wygrywając 105:95, a świetne spotkanie zaliczyła Monique Billings. Zdobyła 30 punktów i zabrała pod koszem piłkę 13 razy, będąc zdecydowanie najlepszą zawodniczką swojego zespołu. Debiutantka Chennedy Carter dołożyła 18 punktów i 8 asyst. W zespole z Dallas wyróżniały się Arike Ogunbowale i Allisha Gray, które zdobyły po 19 punktów, o jeden punkt mniej na swoim koncie miała Isabella Harrison.

Dallas Wings – Atlanta Dream 95:105
(28:27, 21:26, 19:21, 27:31)