Strona Główna > Aktualności > WNBA: Rekord Vandersloot, porażka Sparks, Chicago i Minnesota o krok od play-off

W nocy rozegrano dwa zaległe spotkania ligi WNBA, które nie odbyły się z powodu dwudniowego bojkotu. Chicago Sky pewnie pokonały Indiana Fever, a rekord WNBA w liczbie asyst w meczu (18) ustanowiła Courtney Vandersloot. Minnesota Lynx okazały się lepsze od wyżej notowanych rywalek z Los Angeles i podobnie jak Sky mają już11 wygranych na koncie i są o krok od zapewnienia sobie miejsca w play-off.

Liderki Konferencji Wschodniej, zespół Chicago Sky, były faworytkami w meczu z Indiana Fever. Po wyrównanej pierwszej kwarcie prowadziły już trzema punktami, w drugiej wyraźnie odskakując rywalkom. Na przerwę koszykarki z Chicago zeszły prowadząc 50:37.

W trzeciej kwarcie Indiana Fever próbowała odrobić część strat, ale była bezradna wobec dobrze grających rywalek. Sky w ostatniej kwarcie jeszcze powiększyły przewagę i osiągnęły pułap 100 punktów w meczu. Courtney Vandersloot ustanowiła rekord WNBA w liczbie asyst w jednym meczu, skutecznie podając w tym spotkaniu 18 razy. Poprzedni należał do Tichy Penicheiro i wynosił 16 asyst (1998 i 2002 rok). – Myślałam, że ten rekord jest nieosiągalny, trudno mieć 16 asyst w meczu. Koleżanki jednak często trafiały, co sprawiało mi ogromną satysfakcję i radość – przyznała po meczu Vandersloot.

Chicago Sky – Indiana Fever 100:77
(21:18, 29:19, 21:23, 29:17)

Ciekawie zapowiadał się pojedynek dwóch zespołów z Zachodu. Po pierwszej kwarcie Los Angeles Sparks prowadziły siedmioma punktami z Minnesota Lynx, jednak w drugiej zagrały katastrofalnie. Rywalki wykorzystały ich niemoc strzelecką, same rzucając 30 punktów i na przerwę do zespół z Minnesoty schodził prowadząc 49:40.

Po powrocie na boisko Lynx jeszcze powiększyły swoją przewagę, kontrolując grę zarówno w trzeciej jak i w czwartej kwarcie. Ostatecznie wygrały z wyżej notowanym rywalem 96:78 i mają już 11 zwycięstw na koncie (11-5). Najskuteczniejszą koszykarką zwycięskiej ekipy była Napheesa Colier (25 punktów), w drużynie Sparks najwięcej punktów zdobyła Chelsea Gray (18).

Los Angeles Sparks – Minnesota Lynx 78:96
(26:19, 14:30, 18:22, 20:25)