Strona Główna > Aktualności > WNBA: Porażki drużyn z Waszyngtonu i Minnesoty

WNBA: Porażki drużyn z Waszyngtonu i Minnesoty

Dość niespodziewanie Washington Mystics przegrały w swoim siódmym meczu sezonu WNBA z Indiana Fever i chociaż utrzymały się na drugim miejscu tabeli Konferencji Wschodniej, mają już 4 porażki na koncie. Po raz drugi gorycz porażki musiały przełknąć koszykarki Minnesota Lynx, które uległy rywalkom z Los Angeles. Do końca ważyły się losy wyniku meczu pomiędzy Las Vegas Aces a New York Liberty.

Koszykarki New York Liberty prowadził niemal przez całe spotkanie z Las Vegas Aces, by w ostatnich sekundach wypuścić prowadzenie z rąk i doznać szóstej już porażki w tym sezonie. Po pierwszej kwarcie Liberty miały cztery punkty przewagi, a na przerwę schodziły już prowadząc 44:37.

Zespół z Las Vegas odrobił część strat w trzeciej kwarcie, a na pięć minut przed końcem jego strata wynosiła już tylko jeden punkt (68:69). Liberty jednak znów odskoczył na 5 oczek. Na minutę przed końcem po rzucie Angel McCoughtry Aces doprowadziły w końcu do wyrównania (76:76). Kolejne sekundy były bardzo nerwowe, ostatecznie A’ja Wilson po świetnym podaniu od Jackie Young trafiła z półdystansu na siedem sekund przed końcową syreną, zapewniając swojej drużynie piąta już wygraną w sezonie. Wilson rozegrała doskonałe spotkanie, zdobywając dla Aces aż 31 punktów. W zespole z Nowego Jorku najskuteczniejsza była Amanda Zahui B. (20 punktów)

Las Vegas Aces – New York Liberty 78:76
(20:24, 17:20, 21:17, 20:15)

W meczu z Indiana Fever to raczej koszykarki Washington Mystics był faworytem i potwierdzała to pierwsza kwarta, po której prowadziły trzema punktami. Fever jednak doskonale zagrały w drugiej kwarcie, wygrywając ją 27:11. Zawodniczki z Waszyngtonu długo nie mogły wyjść z szoku. Dopiero w czwartej kwarcie udało im się odrobić część strat, ale nie był w stanie już dogonić rywalek.

Tym samym Mystics doznały już czwartej porażki w tym sezonie, mimo to utrzymały drugie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Po wygranej taki sam bilans jak rywalki mają Indiana Fever, które wskoczył na trzecie miejsce. Liderką zespołu z Indiany była Kelsey Mitchell, która zakończyła spotkanie mając na koncie 29 punktów. W zespole Mystics najskuteczniejsza była Emma Meesseman (19 punktów).

Washington Mystics – Indiana Fever 84:91
(28:25, 11:27, 18:18, 27:21)

Zespół Los Angeles Sparks całkowicie zaskoczył rywalki z Minnesoty już w pierwszej kwarcie. Faworytki przegrywały czterema punktami, a na przerwie miały już 10 oczek straty do rywalek. Sparks grały skutecznie pod koszami, nie pozwalając Lynx na zbyt wiele.

Wprawdzie zespół z Minnesoty w trzeciej kwarcie odrobił część strat, jednak znów został rozbity w ostatniej części spotkania (20:31). Ostatecznie koszykarki z Los Angeles wygrały różnicą 16 punktów i mogły cieszyć się z czwartej wygranej w tym sezonie. Dla Minnesota Lynx była to druga porażka w tym roku. Do wygranej zespół Sparks poprowadziła Riquna William, która zdobyła 21 punktów. W drużynie Lynx 29 punktów na swoim koncie miała Crystal Dangerfield, a zespół wystąpił bez kontuzjowanej Sylvii Fowles.

Minnesota Lynx – Los Angeles Sparks 81:97
(20:24, 18:24, 23:18, 20:31)