Strona Główna > Aktualności > WNBA: Pierwsza wygrana Liberty, coraz lepsza Minnesota Lynx

WNBA: Pierwsza wygrana Liberty, coraz lepsza Minnesota Lynx

Dziś w nocy czasu polskiego dokończono szóstą serię spotkań WNBA. Z pierwszej wygranej mogły cieszyć się koszykarki New York Liberty, które niespodziewanie pokonały Washington Mystics. Piątą wygraną na swoim koncie zanotowały zawodniczki Minnesota Lynx, które tym razem okazały się lepsze od Indiana Fever. W meczu drużyn z Los Angeles i Las Vegas minimalnie lepsze Aces.

Świetnie mecz z Minnesota Lynx rozpoczęły zawodniczki Indiana Fever, które prowadziły już w pewnym momencie 17:3, a pierwszą kwartę zakończył prowadząc pięcioma punktami. Lynx, które był faworytkami w tym spotkaniu niezwykle szybko odrobiły straty w drugiej kwarcie i na przerwę schodziły prowadząc już 41:34.

Taką przewagę koszykarki z Minnesoty utrzymały również w drugiej połowie, nie pozwalając rywalkom zbliżyć się i w pełni kontrolując wydarzenia na boisku. Do wygranej prowadziła zespół Lexie Brown, która zdobyła w tym meczu rekordowe w karierze 26 punktów z 9 asystami i czterema przechwytami. Ostatecznie Lynx wygrały siedmioma punktami i zanotowały piąte już zwycięstwo na swoim koncie. Dla zespołu Indiana Fever najwięcej punktów zdobyły Kelsey Mitchell i Tiffany Mitchell.

Indiana Fever – Minnesota Lynx 80:87
(23:18, 11:23, 23:27, 23:19)

Mająca na koncie same porażki do tej pory drużyna New York Liberty nie była faworytem w spotkaniu z Washington Mystics. Po pierwszej kwarcie Liberty prowadziły jednak czterema punktami, a w kolejnej części meczu powiększyły swoją przewagę do 9 oczek. Świetnie radziła sobie zwłaszcza Kia Nurse, która zakończyła mecz z 17 punktami na koncie.

W drugiej połowie Mystics próbowały odrobić straty, ale były bezsilne. Amanda Zahui B., która zdobyła 14 punktów, popisała się w tym meczu również 14 zbiórkami i nie pozwalała rywalkom na wiele pod koszem. W zespole z Waszyngtonu, dla którego była to już trzecia porażka w sezonie, 20 punktów zdobyła Aerial Powers.

New York Liberty – Washington Mystics 74:66
(18:14, 22:17, 17:19, 17:16)

Ciekawie zapowiadał się mecz Los Angeles Sparks z Las Vegas Aces – oba zespoły przed dzisiejszym pojedynkiem miały na swoim koncie trzy wygrane i dwie porażki. Spotkanie nie zawiodło, emocje były do samego końca, a koszykarki stoczył zacięty bój. Pierwszą kwartę Aces kończyły z trzema punktami przewagi, jednak na przerwie prowadziły już tylko jednym punktem.

Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. Po trzeciej kwarcie to Sparks miały jeden punkt więcej od rywalek. Na 3 minuty przed końcem po trafieniu A’ja Wilson Las Vegas Aces prowadził 78:73, ale rywalki w końcówce rzuciły się do odrabiania strat. Na cztery sekundy przed końcową syreną Candace Parker trafiła za 3 punkty, zmniejszając stratę swojego zespołu do 2 punktów (82:84). Po wznowieniu gry Sparks natychmiast sfaulowały rywalki, ale dwa celne rzuty wolne Angel McCoughtry rozstrzygnęły losy tego spotkania. W zespole Sparks najskuteczniejsza była Candace Parker (20 pkt.), w zwycięskiej drużynie A’ja Wilson miała na koncie 26 punktów, a Angel McCoughtry 24.

Los Angeles Sparks – Las Vegas Aces 82:86
(19:22, 23:21, 22:20, 18:23)