Strona Główna > Aktualności > WNBA: Piąta wygrana Seattle, przełamanie Connecticut Sun

WNBA: Piąta wygrana Seattle, przełamanie Connecticut Sun

Niezwykle zacięty przebieg mało dzisiejsze spotkanie Seattle Storm i Atlanty Dream. Ostatecznie jednym punktem wygrały koszykarki z Seattle i mają na swoim koncie już pięć zwycięstw. W końcu przełamały się zawodniczki Connecticut Sun, które po pokonaniu Sallas Wings mogły cieszyć się z pierwszej wygranej w sezonie. Dość niespodziewanie Chicago Sky uległo Phoenix Mercury.

Atlanta Dream świetnie rozpoczęła mecz z rywalkami z Seattle od prowadzenia 14:6. Potem jednak Storm zdobyły 16 punktów z rzędu i wygrały pierwszą część meczu piętnastoma punktami. Taką też przewagę utrzymały do przerwy. W trzeciej kwarcie Atlanta jednak odrobiła większość strat, a największe emocje były w ostatnich 10 minutach.

W czwartej kwarcie zespół z Atlanty w pewnym momencie wyszedł nawet na prowadzenie (71:70), jednak znów pozwolił rywalkom odskoczyć. Na 46 sekund przed końcem przewaga Seattle wynosiła siedem punktów i wydawało się, że ich zwycięstwo nie jest zagrożone. Gdy jednak na 13 sekund przed końcową syreną Betnijah Laney trafiła za trzy punkty Atlanta przegrywała już tylko 86:89, a przy kolejnym trafieniu tej koszykarki było 89:91. Jordin Canada trafiła dwa rzuty osobiste i to zapewniło już wygraną zespołowi Seattle. Nie pomógł rzut za trzy punkty równo z syreną Chennedy Carter  – Atlanta przegrała 92:93. 27 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Breanna Stewart, w zespole Atlanty Chennedy Carter miała na swoim koncie 35 punktów.

Seattle Storm – Atlanta Dream 93:92
(31:16, 23:23, 13:22, 26:31)

Po pięciu porażkach z rzędu zespół Connecticut Sun rozpoczął mecz z Dallas Wings od mocnego uderzenia. Po pierwszej partii Słońca prowadził już 23:8 i do przerwy utrzymały jedenastopunktową przewagę.

Zespół z Dallas już wyglądał na zrezygnowany i pogodzony z porażką. W trzeciej kwarcie Wings znów oddały pole rywalkom, które dalej powiększały swoją przewagę. W zespole Sun brylowały Brionna Jones (17 pkt.) oraz Alyssa Thomas (15 pkt.). W czwartej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie i zespół z Connecticut wygrałwyraźnie 91:68, zapewniając sobie pierwszą wygraną w sezonie.

Connecticut Sun – Dallas Wings 91:68
(23:8, 20:23, 26:17, 22:20)

Chicago Sky było faworytem spotkania z Phoenix Mercury, ale już pierwsza kwarta meczu pokazała, że możemy być świadkami niespodzianki. Zespół z Zachodu prowadził 14 punktami, jednak w drugiej kwarcie Chicago odrobiło część strat. Po przerwie znów inicjatywę przejął zespół Mercury, a rywalki był coraz bardziej bezradne.

Mimo próby pogoni w ostatniej kwarcie Phoenix dowiozło bez przeszkód zwycięstwo do końca, wygrywając 10 punktami. Na cztery minuty przed końcem meczu z boiska po kłótni z sędziami wyrzucony został trener Chicago Sky, James Wade. Drużynę Phoenix do wygranej poprowadziły Diana Taurasi i Brittany Griner – obie zdobyły po 22 punkty. W zespole z Chicago 21 punktów na koncie miała Courtney Vandersloot.

Chicago Sky – Phoenix Mercury 86:96
(18:32, 31:23, 18:25, 19:16)