Strona Główna > Aktualności > WNBA: Phoenix Mercury szóstką drużyną w play-off

WNBA: Phoenix Mercury szóstką drużyną w play-off

Dzisiejsze mecze WNBA wyłoniły szóstego uczestnika tegorocznych play-off. Phoenix Mercury po efektownym zwycięstwie z Indiana Fever zapewniły sobie miejsce w czołowej ósemce rozgrywek. W pozostałych meczach Atlanta Dream pokonała Liberty New York i z pięcioma zwycięstwami na koncie wciąż ma szansę na walkę o miejsce w play-off. Las Vegas Aces bez większych problemów pokonali dziś Connecticut Sun.

Mecz zespołów z Atlanty i Nowego Jorku nie należał do porywających widowisk. Oba zespoły miały poniżej 33% skuteczności przy rzutach z gry, co przełożyło sięna bardzo niski wynik. Po pierwszej kwarcie trzema punktami prowadziły wprawdzie Liberty, ale ich rywalki jeszcze przed przerwą odrobiły straty i prowadziły 31:29.

W drugiej połowie Dream cały czas utrzymywały niewielkie prowadzenie, które udało im się utrzymać do końca. Ostatecznie zwyciężyły 62:56 i była to ich piąte wygrana w tym sezonie. Bilans 5-13 wciąż pozwala im marzyć o miejscu w play-off. Dla New York Liberty była to już 15 porażka, ten zespół niewątpliwie jest najsłabszą drużyną tego sezonu (2-15). Najlepszą zawodniczką Dream w tym meczu była Courtney Williams, która zdobyła 15 punktów i miała na swoim koncie 13 zbiórek.

Atlanta Dream – New York Liberty 62:56
(18:21, 13:8, 17:16, 14:11)

Las Vegas Aces mimo zapewnionego sobie wcześniej miejsca w ósemce wcale nie odpuszcza. Już po pierwszej kwarcie meczu z Connecticut Sun Aces prowadził sześcioma punktami, utrzymując taką przewagę do przerwy. Po powrocie na boisko koszykarki z Las Vegas wciąż miały przewagę i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku.

Ostatecznie Aces wygrały pewnie 93:78, dzięki czemu mają już13 wygranych na koncie i awansowały na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Do wygranej swój zespół poprowadziła A’ja Wilson (24 pkt.), która miała spore wsparcie w Dearicy Hamby i Jackie Young – obie zdobyły po 20 punktów. Zespół z Connecticut ma obecnie bilans 8-10 i wciąż walczy o miejsce w play-off.

Las Vegas Aces – Connecticut Sun 93:78
(22:16, 21:20, 28:25, 22:17)

Koszykarki Phoenix Mercury świetnie i przede wszystkim skutecznie rozpoczęły mecz z Indiana Fever i w pierwszej kwarcie rzucił rywalkom 35 punktów. Na przerwę Mercury schodziły prowadząc 54:46, ale wciąż nie były jeszcze pewne wygranej. Dopiero trzeci kwarta wygrana dwunastoma punktami rozstrzygnęła już praktycznie losy meczu.

Zespół z Phoenix nie zamierzał się zatrzymywać i ostatecznie przekroczył barierę stu punktów, pokonując rywala 105:81. 28 punktów na swoim koncie miała Skylar Diggins-Smith, o jeden mniej Diana Taurasi. Było to 11 zwycięstwo Phoenix Mercury w tym sezonie, które dało im pewne miejsce w play-off. Indiana Fever z bilansem 5-13 wciąż ma jeszcze szansę na miejsce w ósemce.

Indiana Fever – Phoenix Mercury 81:105
(24:35, 22:19, 17:29, 18:22)