Strona Główna > Aktualności > WNBA: Pewne wygrane faworytów

WNBA: Pewne wygrane faworytów

Poniedziałkowe mecze WNBA nie przyniosły niespodzianek. Pewną wygraną odniosły liderki rozgrywek, Seattle Storm, które pokonały Connecticut Sun. Najlepszy zespół Konferencji Wschodniej – Chicago Sky – wysoko wygrał z Atlantą Dream i próbuje dorównać drużynom z Zachodu. Najwięcej emocji było w meczu Dallas Wings z Phoenix Mercury, który te pierwsze wygrały sześcioma punktami różnicy.

Niezwykle zacięty pojedynek stoczyły ze sobą drużyny Dallas Wings i Phoenix Mercury. Od początku trwałą zacięta walka akcja za akcję. Po pierwszej kwarcie to Wings prowadziły jednym punktem, ale prowadzenie cały czas przechodziło z rąk do rąk. Na przerwę koszykarki obu zespołów schodziły przy remisie 44:44.

Również trzecia kwarta nie przynosiła rozstrzygnięcia. Raz jeden, raz drugi zespół wychodził na prowadzenie, ale nikt nie potrafił odskoczyć rywalkom na więcej niż 2-3 punkty. Dopiero na cztery minuty przed końcem po rzucie za trzy punkty Arike Ogunbowale Wings miały 5 punktów przewagi. W końcówce koszykarki z Dallas już nie oddały prowadzenie, chociaż emocje były spore. Ostatecznie Wings wygrały sześcioma punktami i mogły się cieszyć z czwartej wygranej w tym sezonie. Świetny mecz rozegrała Arike Ogunbowale, która zdobyła 33 punkty. W zespole z Phoenix najskuteczniejsza była Brittney Griner (29 punktów).

Dallas Wings – Phoenix Mercury 95:89
(28:27, 16:17, 25:24, 26:21)

Dużo mniej emocji było w meczu lidera z Seattle z zespołem Connecticut Sun. Drużyna Storm od początku do końca konsekwentnie budowała swoją przewagę przez cały czas kontrolując wydarzenia na boisku. Po pierwszej kwarcie Seattle Storm prowadziły pięcioma punktami, by potem na przerwę zejść przy stanie 42:33.

Drużyna Connecticut Sun nie była w stanie zagrozić rywalkom, a już na pewno nie była w stanie ich dogonić. Przewaga Storm rosła i ostatecznie wygrały one swój dziesiąty mecz w tym sezonie 95:72. Swój pierwszy dublet w tym sezonie zaliczyła Natasha Howard, która miała na koncie 12 punktów i 11 zbiórek. 19 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Breanna Stewart. W zespole Sun najskuteczniejsza w tym meczu była Jasmine Thomas (17 pkt.).

Seattle Storm – Connecticut Sun 95:72
(21:16, 21:17, 27:21, 26:18)

Z roli faworyta równie dobrze wywiązał się zespół Chicago Sky, który pokonał Atlanta Dream. Już po pierwszej kwarcie koszykarki z Chicago prowadziły siedmioma punktami, powiększając tę przewagę przed przerwą do 9 oczek. W drugiej połowie drużyna Atalanta Dream była równie bezradna i przewaga ich rywalek cały czas ię powiększała.

Ostatecznie Chicago Sky wygrały wysoko 92:67 i mogły cieszyć się z siódmej wygranej w tym sezonie. To jedyny zespół Konferencji Wschodniej, który ma więcej wygranych niż porażek na koncie. Atlanta Dream po dziewiątej już porażce zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu w tym meczu zdobyła Cheyenne Parker (17).

Chicago Sky – Atlanta Dream 92:67
(21:14, 25:23, 23:16, 23:14)