Strona Główna > Aktualności > WNBA: Mystics wyszarpały bardzo ważną wygraną

WNBA: Mystics wyszarpały bardzo ważną wygraną

Koszykarki Washington Mystics w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa w meczu z Minnesota Lynx na swoją stronę i pokonały rywalki 89:86. To szósta wygrana Mystics, która daje im przedłużenie nadziej na dogonienie rywalek z Dallas i miejsce w play-off. W pozostałych dzisiejszych meczach Los Angeles Sparks pewnie pokonały New York Liberty, a Las Vegas Aces odniosły zwycięstwo w meczu z Indiana Fever.

Już w pierwszej kwarcie meczu z outsiderem koszykarki Los Angeles pokazały, kto tu jest faworytem, mając 13 punktów przewagi. Powiększyły ją jeszcze w trzeciej kwarcie i ostatecznie pokonały najsłabszą drużynę rozgrywek wysoko 96:70.

Świetnie w zespole odnalazła się po kontuzji Nneka Ogwumike, któa zdobyła w tym meczu 20 punktów i miała na swoim koncie 8 zbiórek i 5 asyst. 20 punktów dla Sparks zdobyła również Riquna Williams. W drużynie z Nowego Jorku wyróżniała się Jocelyn Willoughby (21 punktów).

Los Angeles Sparks – New York Liberty 96:70
(25:12, 17:19, 26:15, 28:24)

Porażka z rywalkami z Minnesoty mogła zabrać koszykarkom Washington Mystics realne szanse na walkę o ósme lokatę i miejsce w play-off. Dlatego rozpoczęły ten mecz niezwykle skoncentrowane i po pierwszej kwarcie prowadził różnicą 4 punktów, a na przerwę schodziły prowadząc z wyżej notowanym rywalem 48:41. Całą przewagę stracił jednak w trzeciej kwarcie, którą Lynx wygrały różnicą 10 punktów.

Na początku ostatniej części meczu Mystics znów odskoczył rywalkom, ale te nie odpuszczały. Na minutę przed końcem meczu celne trafienie Napheesy Collier spowodowało, że zespół z Minnesoty przegrywał już tylko 82:85. Gdy na 9 sekund przed końcową syreną Bridget Carleton zmniejszyła straty do jednego punktu, zrobiło się nerwowo. Po chwili faulowana Tiana Hawkins wykorzystała dwa rzuty wolne, ale Crystal Dangerfield trafiła za dwa punkty na niecałą sekundę przed końcem (86:87). Lynx natychmiast sfaulowały, ale Hawkins znów była bezbłędna i Mystics wygrały cały mecz różnicą trzech punktów.

Szósta wygrana w sezonie przedłużyła szanse koszykarek z Waszyngtonu na walkę o ósmą lokatę i miejsce w play-off. W tej chwili mają jedną wygraną mniej niż Dallas Wings. Świetny mecz w barwach Mystics rozegrała Myisha Hines-Allen, która zdobyła 26 punktów. W zespole z Minnesoty Napheesa Collier miała na koncie 21 punktów i 11 zbiórek, a Crystal Dangerfield 20 punktów i 7 asyst.

Minnesota Lynx – Washington Mystics 86:89
(20:24, 21:24, 29:19, 16:22)

Koszykarki Las Vegas Aces nie miały żadnej litości dla Indiana Fever już od samego początku spotkania. Szybko wypracowały sobie przewagę, a na przerwę schodziły prowadząc 58:41. Trzecia kwarta należała jednak dla zespołu z Indiany, który odrobił 11 punktów. To jednak było wszystko, na co stać było drużynę Fever.

W czwartej kwarcie Aces utrzymały przewagę i wygrały ostatecznie 92:86. Do piętnastej (15-4) wygranej w sezonie poprowadziła je A’ja Wilson (22 punkty). W drużynie Fever wyróżniała się Kelsey Mitchell (24 punkty). Po tej porażce Indiana Fever straciła szanse na grę w play-off.

Indiana Fever – Las Vegas Aces 86:92
(18:26, 23:32, 26:15, 19:19)