Strona Główna > Aktualności > WNBA: W meczu na szczycie dużo lepszy zespół Seattle Storm

WNBA: W meczu na szczycie dużo lepszy zespół Seattle Storm

W dzisiejszej serii spotkań ligi WNBA doszło do starcia liderów obu konferencji. Zdecydowanie lepsze okazały się przedstawicielki Zachodu – Seattle Storm pokonały 18 punktami Chicago Sky i obecnie są najlepszym zespołem tego sezonu z bilansem 7-1. W pozostałych meczach Connecticut Sun cieszyły się z drugiej wygranej w tym sezonie, a Phoenix Mercury zdecydowanie wygrały z Dallas Wings.

Zespół Connecticut Sun przystępował do meczu z Atlantą mając na koncie zaledwie jedną wygraną w tym sezonie. Pierwsza kwarta była niezwykle wyrównana, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a najważniejszym wydarzeniem tej części meczu był uraz Chennedy Carter, która w dotychczasowych meczach zdobywała średnio 19,4 punktu dla Atlanty.

Strata liderki odbiła się na grze Dream w kolejnych kwartach. Connecticut Sun wygrały drugą kwartę różnicą 9 punktów, a po trzeciej miały już przewagę 20 oczek i nie zamierzały oddać wygranej. Ostatecznie pokonały rywala 93:82, wyprzedzając go w tabeli. Do drugiej wygranej w sezonie zespół poprowadziły Alyssa Thomas (21 punktów) oraz Jasmine Thomas (15 punktów). W zespole z Atlanty najskuteczniejszą koszykarką była Shekinna Stricklen (18 punktów).

Connecticut Sun – Atlanta Dream 93:82
(26:25, 30:21, 25:15, 12:21)

Zespół Dallas Wings od prowadzenia rozpoczął mecz z Phoenix Mercury, ale im dalej w grę, tym szło im trudniej. Po pierwszej kwarcie to już drużyna z Phoenix miała punkt przewagi, a przed przerwą powiększyła swoje prowadzenie do 6 punktów. Decydująca dla losów spotkania była trzecia kwarta, którą koszykarki z Dallas kompletnie przespały. Phoenix prowadziły już 14 punktami i pewnie zmierzały do wygranej.

W czwartej kwarcie mimo ambitnej postawy zespołu Wings ich rywalki utrzymały prowadzenie i mogły cieszyć się z piątego zwycięstwa w tym sezonie. Do wygranej poprowadziły zespół Phoenix Skylar Diggins-Smith (26 punktów) oraz Brittney Griner (20 punktów). Dla drużyny Dallas Wings najwięcej punktów zdobyła Arike Ogunbowale (22).

Phoenix Mercury – Dallas Wings 91:79
(22:21, 22:17, 24:16, 23:25)

Najwięcej emocji wzbudzało spotkanie liderek Konferencji Wschodniej – Chicago Sky z najlepszym jak do tej pory zespołem z Zachodu – Seattle Storm. Już pierwsza kwarta pokazała, że Storm, które wygrały cztery mecze z rzędu, są w zdecydowanie lepszej dyspozycji. Zespół z Seattle wygrał tę kwartę 33:18, a potem przed przerwą powiększył jeszcze swoją przewagę do 18 punktów.

Trzecia i czwarta kwarta były już zdecydowanie bardziej wyrównane, ale mimo starań koszykarek z Chicago Storm kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i utrzymywały bezpieczną przewagę. Ostatecznie wygrały pewnie 89:71, notując siódmą już w tym sezonie i piątą z rzędu wygraną. Chicago Sky z bilansem 5-3 nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejne świetne spotkanie rozegrała Breanna Stewart, która zakończyła mecz z 25 punktami na koncie i siedmioma asystami. Dla zespołu z Chicago 13 punktów zdobyła Allie Quigley, jeden mniej na koncie miała Cheyenne Parker.

Chicago Sky – Seattle Storm 71:89
(18:33, 10:13, 28:25, 15:18)