Strona Główna > Aktualności > WNBA: Las Vegas Aces pną się do góry

WNBA: Las Vegas Aces pną się do góry

Siódme zwycięstwo w tym sezonie ligi WNBA odniosły koszykarki Las Vagas Aces pokonując groźny zespół z Minnesoty i awansowały już na drugie miejsce tabeli Konferencji Zachodniej. Na Wschodzie na drugim miejscu zameldowały się koszykarki Indiana Fever po wygranej z New York Liberty. W ostatnim dzisiejszym meczu Los Angeles Sparks pokonały Washington Mystics, potwierdzając wyższość zespołów z Konferencji Zachodniej.

Chociaż koszykarkom Indiana Fever przed mecze z New York Liberty nie szło zbyt dobrze w tym sezonie (bilans 3-5), to ostatnie miejsce rywalek w tabeli stawiało je w roli faworytek. Już w pierwszej kwarcie Indiana Fever miały 10 punktów przewagi nad rywalkami i przez całe spotkanie utrzymywały bezpieczną przewagę.

Ostatecznie New York Liberty przegrało swój ósmy mecz w tym sezonie (bilans 1-8) w stosunku 79:86. Przez chwilę jeszcze zespół Liberty mógł łudzić się szansą na wygraną, gdy na dwie minuty przed końcem zmniejszył straty do 2 punktów, ale końcówka w wykonaniu Fever i rzut za trzy punkty Kelsey Mitchell nie pozostawiły im żadnych złudzeń. Najskuteczniejszą zawodniczką w zwycięskim zespole okazała się Tiffany Mitchell (19 punktów), w drużynie Liberty Kia Nurse zdobyła 21 punktów, a Layshia Clarendon o jeden punkt mniej.

Indiana Fever – New York Liberty 86:79
(27:17, 24:23, 18:22, 17:17)

Niezwykle ciekawie zapowiadał się mecz pomiędzy Los Angeles Sparks a Washington Mystics, ale już pierwsza kwarta mogła rozwiać nadzieje zespołu ze Wschodu. Sparks wygrały tę część meczu 26:19 dzięki serii 14 punktów z rzędu i zdobytej przewagi nie oddały już do końca meczu. Koszykarki z Los Angeles schodziły na przerwę prowadząc 47:34, a potem jeszcze tę przewagę powiększyły.

Dzięki wygranej Sparks awansowały na trzecie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej i mają obecnie bilans meczów 6-3. Dla Mystics była to z kolei już szósta porażka w tym sezonie która zepchnęła je na 4. miejsce na Wschodzie. W zespole Sparks najwięcej punktów zdobyły Riquna Williams (13) oraz Nneka Ogwumike (12), w drużynie z Waszyngtonu najlepsza była Ariel Atkins (20 pkt.).

Los Angeles Sparks – Washington Mystics 81:64
(26:19, 21:15, 17:16, 17:14)

Przed meczem Minnesota Lynx z Las Vegas Aces oba zespoły miały na swoim koncie 6 wygranych meczów i 3 porażki, a stawką tego spotkania było drugie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Mecz świetnie rozpoczął się dla koszykarek z Las Vegas, które po pierwszej kwarcie prowadziły pięcioma punktami, a na przerwę schodziły już prowadząc 53:37.

Lynx odrobiły część strat w trzeciej kwarcie, wygrywając ją siedmioma punktami. Gdy wszyscy szykowali się na ciekawą i dramatyczną końcówkę meczu, Aces pokazały, że tego dnia są lepiej dysponowane. Utrzymały przewagę i wygrały ten mecz różnicą 10 punktów, czym zapewniły sobie siódme zwycięstwo w sezonie. Do wygranej poprowadził swój zespół A’ja Wilson (23 pkt.) oraz Angel McCoughrty (21 pkt.). W drużynie Lynx wyróżniała się Napheesa Colier, która zdobyła 21 punktów.

Minnesota Lynx – Las Vegas Aces 77:87
(22:27, 15:26, 23:16, 17:18)