Strona Główna > Aktualności > WNBA: Koszykarki z Seattle gromią w drugim meczu

WNBA: Koszykarki z Seattle gromią w drugim meczu

W dzisiejszych meczach WNBA drugie zwycięstwa odniosły zespołu Seattle Storm, Washington Mystics i Chicago Sky. Koszykarki z Seattle pewnie z różnicą 24 punktów zostawiły w pokonanym polu Minnesota Lynx, dla których, podobnie jak dla Los Angeles Sparks był to pierwsze porażki w sezonie. Drugi raz pokonane z parkietu schodziły zawodniczki Connecticut Sun, które pięciom punktami przegrały z Mystics.

Mecz Washington Mystics z Connecticut Sun był prawdziwą huśtawką nastrojów dla obu drużyn. Po pierwszej kwarcie sześcioma punktami prowadziły zawodniczki Mystics, ale rywalki w drugiej kwarcie odrobiły straty i na przerwę to Słońca schodziły prowadząc 52:48. W trzeciej części meczu losy meczu znów się odmieniły i na prowadzeniu były koszykarki z Waszyngtonu. Utrzymały już tę przewagę do końca, chociaż rywalki naciskały do ostatnich sekund.

Najskuteczniejszą zawodniczką zwycięskiego zespołu była Aerial Powers, która zdobyła 27 punktów. Po 16 punktów dla broniącego tytułu mistrzowskiego zespołu Mistycs zdobyły Ariel Atkins i Myisha Hines-Allen. W zespole z Connecticut najwięcej punktów zdobył Alyssa Thomas (28) oraz DeWanna Bonner (29). W zespole Słońc w czwartej kwarcie po raz pierwszy od 2015 roku na parkiecie WNBA pojawiła się Jacki Gemelos.

Washington Mystics – Connecticut Sun 94:89
(26:20, 22:32, 28:19, 18:18)

Mecz z Los Angeles Sparks zawodniczki z Chicago rozpoczęły bardzo dobrze i po pierwszej kwarcie prowadziły pięcioma punktami. W drugiej części meczu zespół z Zachodniej Konferencji nie odpuszczał, w pewnym momencie doprowadził nawet do remisu, ale Sky na przerwie miały wciąż 4 punkty przewagi.

Druga część meczu już zdecydowanie należała do zawodniczek z Chicago, które miały cały czas pod kontrolą wydarzenia na boisku. Ostatecznie odniosły drugie zwycięstwo w sezonie, wygrywając z rywalkami 18 punktami. Duża w tym zasługa skutecznych Kahleah Copper i Azura Stevens, które zdobyły dla Chicago po 21 punktów. W zespole Sparks wyróżniała się Brittney Sykes, która zapisała na swoim koncie 16 punktów.

Los Angeles Sparks – Chicago Sky 78:96
(14:19, 22:21, 19:26, 23:30)

Świetny mecz i drugie zwycięstwo na swoim koncie mają za sobą koszykarki z Settle. Po wyrównanym początku meczu z Minnesota Lynx wygrały pierwszą kwartę z rywalkami siedmioma punktami i taką przewagę utrzymały aż do przerwy. Po niej zespół Storm dał popis gry ofensywnej, całkowicie dominując na parkiecie. Ostatecznie Seattle Storm wygrały z przewagą 24 punktów.

Świetnie radziła sobie pod koszem przeciwniczek Breanna Stewart, która zakończyła mecz z 18 punktami na koncie. Tyle samo punktów zdobyła Damiris Dantas z Lynx, ale ona była osamotniona na boisku w swoich poczynaniach.

Minnesota Lynx – Seattle Storm 66:90
(13:20, 22:21, 17:28, 14:21)