Strona Główna > Aktualności > WNBA: Wszystko już wiadomo, Mystics ostatnim zespołem w play-off

WNBA: Wszystko już wiadomo, Mystics ostatnim zespołem w play-off

Rozegrano ostatnie trzy zaległe spotkania fazy zasadniczej ligi WNBA. Dallas Wings wygrały mecz z New York Liberty i czekały na wynik rywalek z Waszyngtonu, który miał zadecydować o tym, kto jako ósmy zagra w play-off. Mystics nie zmarnowały swojej szansy i po wygranej z Atlanta Dream to one zajęły ósme miejsce. W pojedynku na szczycie Las Vaegas Aces minimalnie pokonały Seattle Storm i to one zakończyły rundę zasadniczą na pierwszym miejscu.

Zespół Dallas Wings by myśleć o grze w play-off musiał pokonać New York Libery i czekać na potknięcie Wahington Mystics. Arike Ogunbowale i jej koleżanki ze swojej części planu się wywiązały, chociaż o wynik drżały do samego końca. Po pierwszej połowie Wing wygrywały wprawdzie 41:36, jednak szybko tę przewagę straciły.

New York Liberty walczące o trzecie zwycięstwo w sezonie rozegrały świetną trzecią kwartę i po 30 minutach to one był na prowadzeniu różnicą 4 punktów. Na minutę przed końcem meczu Wings ponownie odzyskały prowadzenie (78:77), ale tylko na chwilę. Na 12 sekund przed końcem po akcji 2+1 Arike Ogunbowale znów prowadziły jednak 81:79, a ostatnich sekundach faulowana Kayla Thornton wykorzystując jeden rzut wolny ustaliła wynik meczu. Arike Ogunbowale zdobyła w tym spotkaniu 26 punktów, a zespół z Nowego Jorku kończąc fazę zasadniczą z zaledwie dwoma punktami wpisał się na niechlubną listę najgorszych drużyn WNBA.

Dallas Wings – New York Liberty 82:79
(23:17, 18:19, 22:31, 19:12)

W meczu decydującym o pierwszym miejscu przed play-off również nie brakowało emocji. Po pierwszej kwarcie Seattle Storm kontrolowały grę i prowadziły siedmioma punktami, jednak w kolejnej części meczu role się odwróciły. Na przerwę to Las Vegas Aces schodził z prowadzeniem 46:44.

Trzecia kwarta znów należała do Storm, które odzyskały prowadzenie. Końcówka była bardzo emocjonująca i wyrównana. Na 17 sekund przed końcem po celnym rzucie A’ja Wilson wyprowadziła Aces na prowadzenie 84:79. Natychmiast rzutem za trzy punkty odpowiedziała Jewell Loyd (84:82) i Storm sfaulowały Kaylę McBride. Ta dwukrotnie trafiła (86:82), a wynik meczu jeszcze na niecałe 4 sekundy przed końcową syreną ustaliła Loyd.

Taki wynik sprawił, że to zespół z Las Vegas przystąpi do play-off z pierwszego miejsca. Oba zespoły mają jednak już zagwarantowane miejsce w półfinale i czekają teraz na rywala. W zespole Aces po 23 punkty w tym meczu rzuciły A’ja Wilson i Dearica Hamby, najskuteczniejsza w drużynie z Seattle Jewell Loyd miała na koncie 30 punktów.

Las Vegas Aces – Seattle Storm 86:84
(20:27, 26:17, 18:22, 22:18)

Washington Mystics wyszły na mecz z rywalkami z Atlanty znając już wyniki pozostałych spotkań i wiedząc, że by zagrać w play-off muszą wygrać ten mecz. Zaczęły bardzo dobrze i po pierwszej kwarcie miały już pięć punktów przewagi, jednak straciły ją przed przerwą (44:43).

W drugiej połowie Mystics jednak kontrolowały wynik i chociaż miały niewielką przewagę, nie dały się wyprzedzić już do końca. Wygrały 85:78, w czym duża zasługa Ariel Atkins, która zdobyła w tym spotkaniu 26 punktów.

Washington Mystics – Atlanta Dream 85:78
(27:22, 17:21, 20:16, 21:19)

W I rundzie play-off zagrają Phoenix Mercury z Washington Mystics i Chicago Sky z Connecticut Sun. Na zwycięzców tej rundy (jeden mecz) czekają już zespoły z miejsc 3. i 4. – Los Angeles Sparks i Minnesota Lynx. Dopiero te mecze wyłonią półfinalistów, którzy dołączą do drużyn z Las Vegas i Seattle.