Strona Główna > Aktualności > WNBA: Już pięć miejsc w play-off zajętych

WNBA: Już pięć miejsc w play-off zajętych

Chicago Sky i Minnesota Lynx to kolejne dwie drużyny, które zapewniły sobie miejsce w play-off ligi WNBA, chociaż nie rozgrywały meczów ostatniej nocy. Awans zapewniła im drużyna Atlanta Dream, która pokonała Indiana Fever. Zwycięstwa odniosły również zespoły Connecticut Sun i Phoenix Mercury, które są coraz bliżej gry w play-off.

Zespół Connecticut Sun zmierzył się dziś w nocy z najsłabszą drużyną WNBA. Już po pierwszej kwarcie koszykarki z Nowego Jorku przegrywały różnicą 10 punktów, potem jednak dość niespodziewanie zerwały się do walki i na przerwę to one schodziły prowadząc 32:29.

W trzeciej kwarcie wszystko wróciło do normy. Znów Connecticut Sun miały przewagę, odzyskały prowadzenie i odskoczył rywalkom. Nie oddały prowadzenia już do samego końca, ostatecznie wygrywając 70:65 i tym samym zapisując na swoim koncie ósmą wygraną w sezonie (8-9). Duża w tym zasługa DeWanny Bonner, która zdobyła 27 punktów. W zespole Liberty 18 punktów na swoim koncie miała Kia Nurse.

Connecticut Sun – New York Liberty 70:65
(18:8, 11:24, 23:16, 18:17)

Niezwykle ofensywny, pełen skutecznych akcji i celnych rzutów mecz obejrzeli kibice, którzy zdecydowali się śledzić spotkanie Indiana Fever z Atlanta Dream. Oba zespoły częściej w tym sezonie przegrywają, niż wychodzą zwycięsko z potyczek, dlatego dla obu bezpośredni mecz był szansą na poprawienie swojego bilansu. Po zaciętej pierwszej połowie spotkania nieznaczną przewagę pięciu punktów miały koszykarki z Atlanty.

W trzeciej i czwartej kwarcie wynik cały czas oscylował wokół remisu z nieznacznym wskazaniem na zespół Dream. W nim brylowały Courtney Williams i Chennedy Carter, które zdobyły po 22 punkty, ostatecznie przechylając szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny. Atlanta wygrała 102:90 i było to jej czwarte zwycięstwo w sezonie. Porażka Indiana Fever ucieszyła zawodniczki z Chicago i Minnesoty, które mają już pewne miejsce w play-off.

Indiana Fever – Atlanta Dream 90:102
(27:27, 11:16, 26:25, 26:34)

Koszykarki Phoenix Mercury, które wciąż walczą o miejsce w play-off, zmierzyły się z Las Vegas Aces – zespołem, który już play-off ma zapewniony. Po pierwszej zaciętej kwarcie Mercury przed przerwą wyszły na siedmiopunktowe prowadzenie i nie zamierzały go oddawać.

W trzeciej i czwartej kwarcie zespół z Phoenix kontrolował sytuację na boisku i wynik, a Aces nie były w stanie dogonić rywala. Ostatecznie Mercury wygrały 92:85, czym znacznie przybliżył się do celu, jakim jest miejsce w czołowej ósemce. W odniesieniu dziesiątej wygranej w tym sezonie (10-7) największy udział miała Diana Taurasi, która zdobyła 32 punkty, siedmiokrotnie trafiając zza linii rzutów za trzy punkty.

Phoenix Mercury – Las Vegas Aces 92:85
(27:26, 25:19, 21:19, 19:21)