Strona Główna > Aktualności > WNBA: Dwie kolejne drużyny pewne miejsca w play-off

WNBA: Dwie kolejne drużyny pewne miejsca w play-off

Las Vegas Aces i Los Angeles Sparks to dwie kolejne drużyny obok Seattle Storm, które są już pewne gry w play-off WNBA. Sparks pokonały w poniedziałek Atlanta Dream, notując dwunastą już wygraną w tym sezonie. Cenne zwycięstwo odniosły koszykarki Connecticut Sun, które pokonały dość wyraźnie Washington Wizards. Z wygranej cieszył się również zespół Phoenix Mercury, który okazał się lepszy od wyżej notowanej drużyny z Minnesoty.

Zespół Connecticut Sun świetnie rozpoczął mecz z rywalkami z Waszyngtonu. Po pierwszej kwarcie Sun prowadził czterema punktami, powiększając jeszcze tę przewagę przed przerwą. Po 20 minutach gry schodziły do szatni prowadząc 39:28.

Również w drugiej połowie meczu DeWanna Bonner i jej koleżanki kontrolowały przebieg wydarzeń. Ostatecznie pokonały Washington Mystics 76:63, zapisując na swoim koncie siódmą wygraną w tym sezonie (7-9). Oprócz Bonner, która miała w tym meczu na swoim koncie 20 punktów i 11 zbiórek w zwycięskiej drużynie wyróżniała się również Alyssa Thomas (16 pkt., 11 zbiórek, 8 asyst). Koszykarki z Waszyngtonu z 4 wygranymi na koncie (4-11) coraz bardziej oddalają się od play-off.

Connecticut Sun – Washington Mystics 76:63
(19:15, 20:13, 18:15, 19:20)

Ciekawie zapowiadał się mecz Phoenix Mercury z Minnesota Lynx. Pierwsza kwarta spotkania należała zdecydowanie do koszykarek z Phoenix, które wygrały ją wysoko 33:18. Zespół Mercury po drugiej, wyrównanej kwarcie utrzymał piętnastopunktową przewagę do przerwy.

Po powrocie na boisko nadal trwała zacięta walka, a Lynx zerwały się do odrabiania strat w kwarcie czwartej. Różnica między obiema drużynami malała w zastraszającym tempie, a gdy na 14 sekund przed końcem Mikiah Herbert Harrigan trafiła za trzy punkty, zespół z Phoenix prowadził już tylko (79:77).

Ostatecznie Mercury pokonały wyżej notowanego przeciwnika różnicą 4 punktów i mają już dziewięć zwycięstw w tym sezonie (9-7). Duża w tym zasługa Skylar Diggins-Smith (25 pkt.) i Diany Taurasi (23 pkt., 12 zbiórek). Minnesota Lynx ma jedno zwycięstwo więcej (10-5), a wyróżniającą się zawodniczką tej drużyny w meczu była Crystal Dangerfield, któa 15 ze swoich 20 punktów zdobyła w czwartej kwarcie.

Phoenix Mercury – Minnesota Lynx 83:79
(33:18, 18:18, 14:15, 18:28)

Zespół Los Angeles Sparks był faworytem meczu z Atlanta Dream, jednak na początku nic na to nie wskazywało. Pierwszą kwartę to zespół z Atlanty wygrał dwoma punktami i do przerwy wciąż Dream prowadził 38:37. Po przerwie nadal trwała zacięta walka punkt za punkt, a na prowadzeniu był raz jeden zespół, raz drugi. Po 30 minutach gry Sparks miały dwa punkty przewagi.

W czwartej kwarcie dość długo wynik oscylował wokół remisu. W końcówce koszykarki z Los Angeles po celnym rzucie na minutę i 11 sekund przed końcem Candace Parker odskoczył rywalkom (80:74) i nie oddały przewagi już do końca. Wynik meczu celnym trafieniem ustaliła Chelsea Gray (84:79) i Sparks mogły cieszyć się z 12 zwycięstwa w tym sezonie, które dało im, podobnie jak Las Vegas Aces i Seattle Storm, pewność gry w play-off. Najskuteczniejsze w zwycięskim zespole były Brittney Sykes (15 pkt.) oraz Chelsea Gray (14 pkt.), a po pierwszej połowie boisko z powodu urazu pleców opuściła Nneka Ogwumike.

Atlanta Dream – Los Angeles Sparks 79:84
(19:17, 19:20, 18:21, 23:26)