Strona Główna > Aktualności > WNBA: Druga porażka lidera z Seattle, wygrane Chicago i Las Vegas Aces

WNBA: Druga porażka lidera z Seattle, wygrane Chicago i Las Vegas Aces

Drużyna lidera WNBA – Seattle Storm doznała drugiej porażki w sezonie. Tym razem uległa różnicą 6 punktów zespołowi Indiana Fever. Dziewiąte wygrane na swoim koncie zapisały zespoły z Chicago i Las Vegas. Chicago Sky pewnie pokonało outsidera z Nowego Jorku, Aces wygrały dość wyraźnie z Connecticut Sun.

Liderki Konferencji Wschodniej z Chicago były zdecydowanym faworytem meczu z najsłabszą drużyną rozgrywek – New York Liberty. Wprawdzie po pierwszej kwarcie prowadziły tylko dwoma punktami, ale już druga pokazała różnicę pomiędzy obiema drużynami. Na przerwę Chicago Sky schodziły prowadząc 57:44.

W drugiej połowie zespół z Chicago kontrolował grę i wynik na tablicy. Wygrał minimalnie zarówno trzecią jak i czwartą kwartę i mógł cieszyć się z dziewiątej wygranej w tym sezonie (9-4). Świetne spotkanie rozegrały Azura Stevens, która zdobyła 25 punktów oraz Courtney Vandersloot (19 punktów oraz 10 asyst). W zespole z Nowego Jorku (bilans 1-11) wyróżniały się Jazmine Jones (18 pkt.) oraz Kia Nurse (17 pkt.).

Chicago Sky – New York Liberty 101:85
(23:21, 34:23, 24:23, 20:18)

Drużyna Indiana Fever przełamała świetną passę Seattle Storm dziewięciu meczów bez porażki. Pierwsza kwarta była niezwykle wyrównana i zakończyła się remisem. W drugiej koszykarki z Indiany uzyskały niewielką, trzypunktową przewagę, którą jednak powiększył po przerwie. Po trzeciej kwarcie liderki tabeli przegrywały już 63:71.

Mimo prób pościgu w ostatniej części meczu nie zdołały jednak dogonić rywalek. Na 24 sekundy przed końcem po trafieniu Jewell Loyd miały wprawdzie już tylko 4 punkty straty (84:88), jednak w końcówce nie potrafiły trafić do kosza. Dwa z czterech rzutów wolnych wykorzystała natomiast Kennedy Burke ustalając wynik spotkania. Do piątego zwycięstwa w sezonie (5-7) zespół Indiana Fever poprowadziła Kennedy Burke (25 punktów), z kolei Teaira McCowan miała na swoim koncie 10 punktów i 10 zbiórek. W zespole Seattle Storm najskuteczniejsza była Breanna Stewart (18 punktów).

Seattle Storm – Indiana Fever 84:90
(19:19, 22:25, 22:27, 21:19)

Las Vegas Aces pewnie pokonały rywalki z Connecticut Sun i tym samym odniosły dziewiąte zwycięstwo w sezonie (9-3). Wprawdzie po pierwszej kwarcie nieznacznie przegrywały dwoma punktami, jednak przed przerwą dały popis swojej gry. Aces prowadziły po drugiej kwarcie 53:42 i tej przewagi już nie oddały.

W trzeciej i czwartej kwarcie przewaga zespołu z Las Vegas została jeszcze powiększona. Świetnie pod koszem rywalek radziły sobie A’ja Wilson (21 punktów) oraz Kayla McBride (25 punktów). Ostatecznie Aces wygrały różnicą 21 punktów. W zespole z Connecticut po 15 punktów zdobyły Alyssa Thomas i Briann January.

Connecticut Sun – Las Vegas Aces 78:99
(27:25, 15:28, 18:23, 18:23)