Strona Główna > Aktualności > WNBA: Dominacja drużyn z Zachodu

WNBA: Dominacja drużyn z Zachodu

We wszystkich trzech rozegranych dziś spotkaniach ligi WNBA drużyny z Zachodu pewnie pokonały rywali z Konferencji Wschodniej. Po raz czwarty z wygranej mogły się cieszyć koszykarki Minnesota Lynx, które wyraźnie wygrały z New York Liberty. Trzecie zwycięstwa w tym sezonie odniosły zespoły z Las Vegas i Los Angeles.

Zespół New York Liberty, który wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, tylko przez półtorej kwarty był wyrównanym przeciwnikiem dla osłabionych Minnesota Lynx. Zespół z Zachodu wystąpił bez kontuzjowanej Shenise Johnson, odpoczywała również Sylvia Fowles. W połowie drugiej kwarty koszykarki z Nowego Jorku zaczęły słabnąć, a rywalki to wykorzystały, schodząc na przerwę z pięcioma punktami przewagi.

Trzecia kwarta do popis gry zespołu z Minnesoty i przykład bezradności Liberty, które zdobyły przez 10 minut zaledwie 6 punktów. Lynx wygrały tę część meczu 27:6 i rozstrzygnęły w ten sposób losy spotkania, kontrolując grę i wynik w ostatniej kwarcie. Do wygranej Lynx poprowadziły Bridget Carleton (25 punktów) oraz Lexie Brown (15 pkt. i 7 przechwytów), która pojawiła się po raz pierwszy na boisku od czasu wstrząsu mózgu. W zespole z Nowego Jorku 13 punktów na swoim koncie miała Amanda Zahui B.

Minnesota Lynx – New York Liberty 92:66
(20:22, 24:17, 27:6, 21:21)

Zacięta była rywalizacja w meczu Las Vegas Aces z Washington Mystics. To koszykarki ze Wschodu, które miały na swoim koncie już trzy wygrane i jedną porażkę uważane były za faworyta spotkania i to one po pierwszej kwarcie prowadziły dwoma punktami. Żaden z zespołów aż do końca trzeciej części meczu nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi.

Emocje zaczęły się w czwartej kwarcie, na początku której Aces odskoczył rywalkom na sześć punktów. Na minutę przed końcem Dearica Humby wykorzystała jeden z dwóch rzutów wolnych i zespół z Las Vegas prowadził 79:74. Gdy na 28 sekund przed końcem dwukrotnie z linii rzutów osobistych trafiła Danielle Robinson (81:74) szanse Mystics spadły niemal do zera. Wynik spotkania ustalił rzut za dwa punkty Myishy Hines-Allen i koszykarki z Waszyngtonu po raz drugi w tym sezonie musiały uznać wyższość rywalek. Po 20 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyły Danielle Robinson i A’ja Wilson, w drużynie Mystics Emma Meesseman miała na koncie 24 punkty

Las Vegas Aces – Washington Mystics 83:77
(19:21, 16:16, 25:22, 23:18)

W ostatnim dzisiejszym meczu zespół Indiana Fever musiał pogodzić się z porażką, bowiem rywalki z Los Angeles rozegrały świetne spotkanie. Sparks już po pierwszej kwarcie prowadziły trzema punktami, powiększając swoją przewagę przed przerwą do 11 „oczek”. Również w trzeciej kwarcie na boisku dominował zespół z Los Angeles, który prowadził już wysoko 67:50.

W ostatniej części meczu Indiana Fever zdołały tylko nieznacznie zmniejszyć rozmiary porażki i to rywalki cieszył się z trzeciej wygranej w tym sezonie. Zespół Sparks poprowadziły do wygranej Candace Parker (18 pkt. i 11 zbiórek) oraz Chelsea Grey (16 punktów). W zespole z Indiany 24 punktu na swoim koncie miała Kelsey Mitchell. W trakcie spotkania boisko z urazem opuściła Nneka Ogwumike z zespołu Sparks.

Indiana Fever – Los Angeles Sparks 75:86
(17:20, 14:22, 19:25, 25:19)