Strona Główna > Aktualności > WNBA: Connecticut Sun siódmym zespołem w play-off

WNBA: Connecticut Sun siódmym zespołem w play-off

Dzisiejszej nocy większość zespołów WNBA miała wolne, rozegrano tylko jedno zaległe spotkanie. Connecticut Sun miały zmierzyć się dużo wcześniej z Phoenix Mercury, ale przeszkodził temu dwudniowy bojkot rozgrywek. Dziś nadrobiono zaległości, z drużyna z Connecticut pokonała rywala 85:70 i tym samym zapewniła sobie jako siódmy już zespół udział w fazie play-off.

Mecz zespół z Connecticut rozpoczął bardzo dobrze. Słońca prowadziły po pierwszej kwarcie 24:17 i wyglądały na parkiecie dużo lepiej od rywalek. W drugiej odsłonie Mercury uszczelnił nieco obronę i gra się wyrównała. Sun schodziły na przerwę prowadząc 40:34.

Po powrocie na boisko nadal koszykarki z Connecticut przeważały i powiększały swoją przewagę. Świetnie grały zwłaszcza DeWanna Bonner (25 punktów) oraz Alyssa Thomas (22 punkty). Po 30 minutach gry Phoenix Mercury traciły do rywalek 9 punktów, ostatecznie strata ta wzrosła pod koniec meczu do 15 oczek.

Connecticut Sun wygrały pewnie 85:70 i zapisały na swoim koncie dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. To zapewniło im już miejsce w play-off. W tej rundzie pozostało jeszcze tylko jedno wolne miejsce, na które szansę mają 4 zespoły. Najbliżej celu są koszykarki Dallas Wings, które mają 7 wygranych meczów i trzy spotkania przed sobą. Po pięć zwycięstw zgromadziły do tej pory Washington Mystics (jeden mecz rozegrany mniej niż pozostałe drużyny), Indiana Fever i Atlanta Dream. To właśnie między tymi zespołami rozegra się walka w najbliższych dniach o ósme miejsce w klasyfikacji.

Connecticut Sun – Phoenix Mercury 85:70
(24:17, 16:17, 17:14, 28:22)