Strona Główna > Aktualności > WNBA: Connecticut Sun i Seattle Storm o krok od finału

WNBA: Connecticut Sun i Seattle Storm o krok od finału

Connecticut Sun po raz drugi pokonało w rywalizacji półfinałowej zespół Las Vegas Aces i prowadzi już 2-1, co dla wielu obserwatorów jest sporym zaskoczeniem. Jedno zwycięstwo od finału dzieli również zespół Seattle Storm, który ponownie okazał się lepszy od Minnesota Lynx. Kolejne mecz półfinałowe zostaną rozegrane w niedzielę wieczorem czasu polskiego.

W trzecim meczu półfinałowym pomiędzy Connecticut Sun a Las Vegas Aces wynik dość długo oscylował wokół remisu. Pod koniec drugiej kwarty przewagę osiągnęły koszykarki ze Wschodu i to Connecticut schodziło na przerwę z prowadzeniem 38:32.

Po powrocie na boisko Aces szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Po 30 minutach gry zespół z Las Vegas prowadził trzema punktami i wydawało się, że jest w stanie utrzymać tę przewagę. W czwartej kwarcie Aces jednak zupełnie stanęły, co wykorzystały ich rywalki. Sun wygrały ostatecznie 77:68 i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzą już niespodziewanie 2-1.

Liderką zwycięskiej drużyny w tym meczu była Alyssa Thomas, która zdobyła dla Sun 23 punkty. W drużynie Aces 20 punktów na swoim koncie miała A’ja Wilson.

Las Vegas Aces – Connecticut Sun 68:77
(18:19, 14:19, 24:15, 12:24)
stan rywalizacji: 2-1 dla Connecticut Sun

Nie było niespodzianki w drugim meczu półfinałowym pomiędzy Seattle Storm a Minnesota Lynx. Wiceliderki rundy zasadniczej z Seattle po dość wyrównanej pierwszej kwarcie prowadziły wprawdzie tylko trzema punktami, ale jeszcze przed przerwą powiększyły swoją przewagę do 13 punktów (46:33).

W drugiej połowie Lynx rzuciły się do odrabiania strat i zmniejszyły przewagę rywalek do sześciu punktów. W końcówce Storm jednak nie dały sobie odebrać wygranej i po raz drugi mogły cieszyć się ze zwycięstwa, tym razem 89:79. Do awansu do finału WNBA drużynie z Seattle brakuje już tylko jednej wygranej.

Najskuteczniejszą koszykarką w drużynie Storm była w tym meczu Jewell Loyd, która zdobyła dla swojego zespołu 20 punktów. W zespole z Minnesoty Damiris Dantas miała na swoim koncie 23 punkty, a Odyssey Sims 18.

Minnesota Lynx – Seattle Storm 79:89
(23:26, 10:20, 29:22, 17:21)
stan rywalizacji: 2-0 dla Seattle Storm