Strona Główna > Aktualności > WNBA: Connecticut Sun niespodziewanie w półfinale, Phoenix odpadły

WNBA: Connecticut Sun niespodziewanie w półfinale, Phoenix odpadły

Zespół Phoenix Mercury, który w I rundzie play-off wygrał swój mecz jednym punktem i awansował dalej, tym razem przegrał różnicą jednego punktu po dramatycznej końcówce i pożegnał się z rozgrywkami. Do sporej sensacji doszło w drugim meczu, w którym Connecticut Sun dość wyraźnie pokonały trzeci po rundzie zasadniczej zespół Los Angeles Sparks, eliminując rywala. To właśnie Sun będą rywalkami Las Vegas Aces w półfinale.

Phoenix Mercury, które do II rundy play-off awansowały po wygranej jednym punktem z Washington Mystics, w walce o awans do półfinału zmierzyły się z Minnesota Lynx. Po zaciętej pierwszej kwarcie to właśnie Mercury zdominowały drugą kwartę i na przerwę schodziły prowadząc 46:37.

Zespół Lynx przebudził się po powrocie na boisko. Koszykarki z Minnesoty powoli odrabiały straty i ostatecznie po 30 minutach gry doprowadziły do remisu 60:60. W czwartej kwarcie Lynx osiągnęły niewielką przewagę, ale na trzy minuty przed końcem prowadziły już tylko 78:77. Po trafieniu Odyssey Sims ich przewaga wzrosła do trzech punktów, a oba zespoły w końcówce ogarnęła niemoc strzelecka. W końcu na 35 sekund przed końcem Skylar Diggins-Smith znów zmniejszyła straty zespołu z Phoenix do jednego punktu (79:80), ale do końcowej syreny już żadna ze stron nie zdołała umieścić piłki w koszu.

Tym samym to zespół z Minnesoty po jednopunktowym zwycięstwie zagra w półfinale (do 3 wygranych meczów) z Seattle Storm. Jedną z wyróżniających się koszykarek zwycięskiego zespołu była Damiris Dantas, która zdobyła 22 punkty. W zespole Mercury wyróżniła się Diana Taurasi (28 punktów.

Phoenix Mercury – Minnesota Lynx 79:80
(24:23, 22:14, 14:23, 19:20)

Do sporej sensacji doszło w drugim meczu II rundy play-off, w którym szósty zespół rundy zasadniczej Connecticut Sun zmierzył się z jednym z faworytów – Los Angeles Sparks. Już pierwsza kwarta pokazała, że Sun są znakomicie do tego meczu przygotowane i po 10 minutach prowadziły one 22:8.

Przed przerwą zespół ze Wschodu jeszcze powiększył przewagę i prowadził 39:23. Koszykarki z Los Angeles wyglądały na mocno zagubione. Wprawdzie druga połowa meczu byłą już bardziej wyrównana, ale Suna utrzymywały wysoką przewagę i ostatecznie wygrywając 73:59 wyeliminowały rywalki z gry. W półfinale drużyna z Connecticut zmierzy się z Las Vegas Aces.

17 punktów i 13 zbiórek miała na swoim koncie bohaterka tego meczu, DeWanna Bonner. Swoje 19 punktów dołożyła do tego Alyssa Thomas.

Connecticut Sun – Los Angeles Sparks 73:59
(22:8, 17:15, 20:17, 14:19)