Strona Główna > Aktualności > WNBA: Chicago i Seattle na czele konferencji

WNBA: Chicago i Seattle na czele konferencji

Koszykarki Seattle Storm pokonując Phoenix Mercury zapisały na swoim koncie szóstą wygraną w tym sezonie WNBA i przewodzą tabeli Konferencji Zachodniej. Na Wschodzi pierwsze miejsce zajmują Chicago Sky, które okazały się lepsze w ostatnim meczu od Connecticut Sun. Mimo wygranej z Atlanta Dream i trzech wygranych na koncie Dallas Wings wciąż są czerwoną latarnią tabeli na Zachodzie.

Ostatni zespół tabeli Konferencji Zachodniej, Dallas Wings dobrze rozpoczął mecz z rywalkami z Atlanty i po pierwszej kwarcie prowadził już trzema punktami. W drugiej części meczu jednak stracił tę przewagę i na przerwę schodził mając punkt mniej od rywalek.

W trzeciej i czwartej kwarcie koszykarki Wings dały jednak popis skutecznej gry. Szybko odzyskały prowadzenie i wypracowały sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymały do końca spotkania, ostatecznie wygrywając 10 punktami. Do trzeciego zwycięstwa w tym sezonie zespół Dallas Wings poprowadziły Arike Ogunbowale (24 pkt.) oraz Kayla Thornton (17 pkt.). W zespole z Atlanty najskuteczniejsza była Betnijah Laney (16 pkt.).

Atlanta Dream – Dallas Wings 75:85
(18:21, 24:20, 17:24, 16:20)

Świetnie w tegorocznych rozgrywkach radzą sobie koszykarki z Seattle. Storm wygrały po raz szósty w tym sezonie i są na pierwszym miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej z zaledwie jedną porażką na koncie. Wczoraj pokonały rywala z Phoenix, gromiąc przeciwniczki w drugiej kwarcie 23:7. Po pierwszej części meczu Seattle miały trzy punkty przewagi, jednak do przerwy rozstrzygnęły losy spotkania, schodząc do szatni przy prowadzeniu 42:23.

Wprawdzie zespół z Phoenix gonił wynik w czwartej kwarcie (wygranej 26:12) przeciwko rezerwowej piątce rywalek, ale nie był już w stanie odwrócić losów meczu. Przy stanie 18:5 dla rywalek zespół z Phoenix stracił z powodu kontuzji Dianę Taurasi. Jak zapewniał po meczu klub, uraz 38-letniej koszykarki nie ma nic wspólnego z operacją kręgosłupa, którą przeszła w zeszłym roku. W drużynie Seattle 20 punktów w tym meczu zdobyła Jewell Loyd. Takim samym dorobkiem punktowym w drużynie rywalek mogła pochwalić się Brittney Griner.

Phoenix Mercury – Seattle Storm 68:74
(16:19, 7:23, 19:20, 26:12)

Chicago Sky stoczył zacięty i wyrównany pojedynek z Connecticut Sun, zakończony siedmiopunktowym zwycięstwem. Zespół z Chicago od początku spotkania miał niewielką przewagę i ani razu nie dał się dogonić rywalkom, chociaż końcówka meczu przyniosła nieco emocji. Na dwie minuty przed końcem zespół z Connecticut miał dziesięć punktów straty do rywalek. Trafienia Beatrice Mompremier i Theresy Plaisance zmniejszył dystans, ale nie były w stanie już odwrócić losów meczu.

Chicago Sky z pięcioma zwycięstwami na koncie prowadzi w tabeli Konferencji Wschodniej, Connecticut Sun z jednym meczem wygranym do tej pory zamyka tę tabelę. Drużynę Sky do zwycięstwa poprowadziły Allie Quigley (22 pkt.) oraz Cheyenne Parker (20 pkt.), w zespole Sun najwięcej punktów (22) miała Jasmine Thomas.

Chicago Sky – Connecticut Sun 100:93
(23:22, 29:24, 27:25, 21:22)