Strona Główna > Aktualności > WNBA: Atlanta Dream nie odpuszcza walki o play-off

WNBA: Atlanta Dream nie odpuszcza walki o play-off

Atlanta Dream pokonała Connecticut Sun i wciąż ma szansę na ostatnie miejsce w play-off ligi WNBA. Tym bardziej, że koszykarki Dallas Wings nie sprostały Chicago Sky i podobnie jak zespoły z Waszyngtonu i Atlanty mają siedem wygranych na koncie. Pierwsze miejsce przed play-off zapewnił już sobie zespół Seattle Storm, który wyraźnie różnicą 23 punktów pokonał Phoenix Mercury.

Dla Atlanty Dream mecz z Connecticut Sun był „być albo nie być” jeśli chodzi o walkę o miejsce w play-off. Pierwszą kwartę wygrały jednak rywalki pięcioma punktami i to zespół Sun schodził na przerwę prowadząc 36:33.

W trzeciej kwarcie jednak Dream odrobiły tę niewielką stratę i to one wyszły na prowadzenie. Koszykarki z Atlanty utrzymały je do końca meczu i ostatecznie wygrały 82:75 dzięki świetnej grze Chennedy Carter (22 punkty) oraz Courtney Williams (20 punktów). W zespole z Connecticut 17 punktów zdobyła DeWanna Bonner. Atlanta Dream zrównała się liczbą wygranych meczów z Washington Mystics, a oba zespoły zmierzą się jeszcze ze sobą. Mystics mają także przed sobą jeszcze mecz z najsłabszym zespołem z Nowego Jorku i ich szanse na miejsce w play-off są dużo większe.

Atlanta Dream – Connecticut Sun 82:75
(15:20, 18:16, 23:18, 26:21)

Siedem wygranych na koncie mają również koszykarki Dallas Wings, które uległy dziś Chicago Sky. Zespołowi z Dallas również pozostał jeden mecz do końca rundy zasadniczej z Liberty New York, dlatego też do końca będą się liczyć w walce o 8. miejsce dające prawo gry w play-off. W meczu z liderkami Konferencji Wschodniej Wings po remisowej pierwszej kwarcie drugą przegrały sześcioma punktami i musiały gonić rywalki.

Po powrocie na boisko odrobiły jednak straty i przegrywały po 30 minutach gry już tylko jednym punktem. Zespół z Chicago nie dał się wyprzedzić – wygrał czwartą kwartę i cały mecz 95:88. Duża w tym zasługa Cheyenne Parker (23 punkty i 7 zbiórek) oraz Ruthy Hebard (22 punkty, 8 zbiórek). Niesamowite zawody w barwach zespołu z Dallas rozegrała Arike Ogunbowale, która zdobywając 38 punktów zbliżyła się do nieprzekroczonej od dwóch lat granicy 40 punktów w meczu.

Chicago Sky – Dallas Wings 95:88
(24:24, 26:20, 25:30, 20:14)

W swoim przedostatnim meczu rundy zasadniczej Seattle Storm zdecydowanie pokonały Phoenix Mercury i już zapewniły sobie pierwsze miejsce przed play-off. Była to 18. wygrana w tym sezonie i siódma z rzędu zespołu z Seattle. Już po pierwszej kwarcie Storm miały 8 punktów przewagi, a w drugiej rozbił rywala, schodząc na przerwę z prowadzeniem 50:26.

Również w trzeciej kwarcie przewaga koszykarek z Seattle cały czas rosła i dopiero w końcówce Mercury mogły odrobić trochę punktów. Ostatecznie liderki klasyfikacji generalnej wygrały wysoko 83:60. Co ciekawe w tym meczu nie zagrały Breanna Stewart i Sue Bird, po ich nieobecność najskuteczniejszą zawodniczką Storm była Jordin Canada (13 pkt.). W zespole z Phoenix 24 punkty zdobyła Shatori Walker-Kimbrough.

Seattle Storm – Phoenix Mercury 83:60
(22:14, 28:12, 19:11, 14:23)