Strona Główna > Aktualności > WNBA: Aces wyrównały stan rywalizacji, Storm uratowały wygraną w ostatniej sekundzie

Seattle Storm pokonały w pierwszym swoim meczu półfinałowym Minnesota Lynx dzięki rzucie w ostatniej sekundzie Alyshii Clark. Oba zespoły dopiero rozpoczęły rywalizację po odwołaniu pierwszego spotkania dwa dni temu. W drugim meczu półfinałowym pomiędzy Connecticut Sun a Las Vegas Aces zacięta walka trwałą 30 minut. W czwartej kwarcie Aces przejęły inicjatywę i wyrównały stan rywalizacji.

Niezwykle wyrównane było drugie spotkanie półfinałowe pomiędzy Connecticut Sun i Las Vegas Aces. Po pierwszym, dość niespodziewanie wygranym przez zespół Sun meczu, również w drugim koszykarki z Connecticut nie zamierzały łatwo oddać pola faworyzowanym rywalkom.

Po pierwszej kwarcie to Sun prowadziły dwoma punktami, ale prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Na początku trzeciej kwarty Sun znowu odskoczył rywalkom na kilka punktów, ale szybko tę przewagę straciły. Sił jednak wystarczyło im tylko na 30 minut walki. W czwartej kwarcie zawodniczki z Las Vegas odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. W końcówce były już nie do zatrzymania i ostatecznie wygrały różnicą ośmiu punktów, wyrównując stan rywalizacji półfinałowej.

Do zwycięstwa zespół Aces poprowadziła A’ja Wilson, która zdobyła w tym meczu dla swojej drużyny 29 punktów. W zespole Sun najskuteczniejsza była DeWanna Bonner (23 punkty).

Connecticut Sun – Las Vegas Aces 75:83
(23:21, 16:17, 24:21, 12:24)
stan rywalizacji: 1:1

Po odwołaniu w pierwszym terminie meczu Minnesota Lynx z Seattle Storm obu zespołom udało się rozegrać ten mecz po dwóch dniach. Alarm spowodowany podejrzeniem zakażeniem wirusem okazał się fałszywy i drużyny mogły przystąpić do półfinałowej rywalizacji.

W dotychczasowych spotkaniach z Lynx zespół z Seattle wychodził w tym sezonie zwycięsko, tym razem jednak przeciwniczki dość długo stawiały opór. Na przerwę Seattle Storm schodziły prowadząc 50:45, jednak w kolejnych 10 minutach powiększyły swoją przewagę do 9 punktów. Lynx nie zamierzały się poddawać. Na 4 minuty przed końcem odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 78:77. 30 sekund przed końcową syreną po trafieniu Jewell Loyd to jednak Storm prowadziły 86:84. Na 15 sekund przed końcem celnym rzutem wyrównała Napheesa Collier i zapachniało dogrywką. Zespół z Seattle rozegrał jednak świetną akcję zakończoną rzutem Alyshii Clark tuż przed upływem regulaminowego czasu gry i zaliczył pierwszą wygraną w serii półfinałowej.

Jewell Loyd zdobyła 18 ze swoich 25 punktów w pierwszej połowie, a Breanna Stewart miała na swoim koncie 21 punktów i 10 zbiórek dla Seattle. W drużynie z Minnesoty najskuteczniejsza była Napheesa Colier (25 punktów, 9 zbiórek i 6 bloków).

Minnesota Lynx – Seattle Storm 86:88
(21:22, 24:28, 18:22, 23:16)
stan rywalizacji: 1:0 dla Seattle Storm