Strona Główna > Aktualności > VTB: Pierwsze zwycięstwo Zastalu, Smoki Mińsk pokonane

VTB: Pierwsze zwycięstwo Zastalu, Smoki Mińsk pokonane

Zastal Enea BC Zielona Góra odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ligi VTB. Mistrzowie Energa Basket Ligi pokonali Tsmoki Mińsk 89:75. W Petersburgu na parkiet wrócił Mateusz Ponitka. Zenit wrócił już do gry, a w pierwszym meczu po przerwie rozgromił BK Astana 85:52. Ponitka zdobył 5 punkty i miał 3 zbiórki.

Gospodarze od początku mieli inicjatywę w ataku. Najpierw dzięki kolejnym akcjom Geoffreya Groselle’a prowadzili 12:6, a później radzili sobie jeszcze lepiej! Kolejne trafienia Gabriela Lundberga sprawiły, że po 10 minutach było 24:13. Dobrze znani w Polsce Kris Clyburn oraz Rob Lowery zaczęli odrabiać straty Smoków w drugiej kwarcie – po trójce tego drugiego zbliżyli się nawet na punkt. Odpowiadał na to skutecznie Groselle, który ponownie dawał sporo spokoju Zastalowi Enei. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:31.

W trzeciej kwarcie nadal świetny był Groselle, a po zagraniu 2+1 Lundberga zielonogórzanie uciekali na 14 punktów. Starał się jeszcze reagować na to Lowery, ale gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po rzucie Rolandsa Freimanisa po 30 minutach prowadzili 64:52. Ostatnia część meczu niczego już nie zmieniała, ponieważ ekipa trenera Żana Tabaka ciągle grała swoją koszykówkę. Ważne akcje kończyli Freimanis i Lundberg, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 89:75.

Następny mecz Zastal rozegra także u siebie. 8 października rywalem zielonogórzan będzie Zenit Petersburg. Drużyna z Petersburga niedawno musiała przełożyć kilka spotkań z powodu dużej liczby przypadków koronawirusa. Wśród zakażonych był m.in. reprezentant Polski Mateusz Ponitka. Zenit wrócił już do gry, a w pierwszym meczu po przerwie rozgromił BK Astana 85:52. Ponitka zdobył 5 punkty i miał 3 zbiórki.

Zastal Enea BC Zielona Góra (POL) – Smoki Mińsk (BLR) 89:75
(24:13, 24:28, 16:11, 25:23)

Zastal: Groselle (23), Lundberg (18), Freimanis (17), Williams (15), Richard (8), Ponitka (5), Reynolds (3), Put i Koszarek
Smoki: Clyburn (25), Salash (12), Weramejenka (12), Lowery (11), Rahozenka (6), Stabrouski (4), Leimanis (2), Beliankou (2), Cavars (1), Paraliou i Trascinecki