Strona Główna > Aktualności > VTB: Dobry mecz Zastalu i wygrana w Krasnojarsku

VTB: Dobry mecz Zastalu i wygrana w Krasnojarsku

W pierwszym po ,,okienku” reprezentacyjnym meczu w lidze VTB zielonogórski Zastal nie dał szans Jenisejowi w Krasnojarsku. Podopieczni trenera Żana Tabaka wygrali 94:73 i mają na swoim koncie już trzy wygrane mecze w lidze VTB.

Zielonogórzanie pojechali do trzeciego co do wielkości miasta Syberii z mocnym postanowieniem powalczenia o trzecie zwycięstwo w lidze VTB. Przed tym meczem mieli na koncie dwa zwycięstwa i pięć porażek. Ich rywal wygrał raz, oraz pięć razy schodził z parkietu pokonany. Wydawało się, że czeka nas wyrównane i zacięte spotkanie, które może się rozstrzygnąć w samej końcówce, a o sukcesie jednej z drużyn mogą zadecydować niuanse.

Tymczasem Zastal zaczął niczym tajfun wprawiając w osłupienie zespół Jeniseju i ich szkoleniowca Drażenia Anzulovicia. Wystarczy tylko wspomnieć, że po trzech minutach po punktach Iffe Lundberga i Marcela Ponitki wygrywaliśmy 7:0, a Jenisej pierwsze punkty z gry zdobył dopiero w 5 min po rzucie Kerrona Johnsona. Zielonogórzanie grali szybko, rzucali celnie, mocno stali w obronie.

Gospodarze nie mogli nic poradzić. W 9 min po trójce Krisa Richarda Zastal prowadził już 24:6. To był pogrom! Oczywiście wiadome było, że Jenisej jakoś się pozbiera, a przyjezdnym stale nie będzie tak pięknie wpadać. Rzeczywiście w drugiej kwarcie gospodarze uwierzyli w siebie, kilka razy trafili i uszczelnili obronę. W sumie zielonogórzanie dalej prowadzili z bezpieczną przewagą. Jednak na przerwę schodzili prowadząc 47:37, a więc z przewagą, którą w drugiej połowie gospodarze mogli zniwelować. W trzeciej kwarcie wydawało się, że mogą zacząć się problemy problemy. Podopieczni trenera Tabak szybko złapali sporo fauli, w tym kilka razy sędziowie wydawali kontrowersyjne decyzje (po jednej z nich trener Żan Tabak zobaczył ,,technika”). Kilku zawodników miało na koncie po cztery lub trzy przewinienia, a w pewnym momencie Jenisej zszedł poniżej dziesięciu punktów (w 23 min Zastal prowadził 51:43).

Przed czwartą kwartą goście prowadzili 70:58, więc wszystko jeszcze mogło się zdarzyć. Jednak pierwsze pięć minut to była druga fala tornado w wykonaniu Zastalu. Punktowali, wygrywali pojedynki o piłkę, a rywal coraz bardziej się denerwował. W 35 min prowadzili po trójce Ponitki 87:60, a bilans tych pięciu minut to 17:2 dla Zastalu. Jenisej miał dosyć. Ostatni fragment meczu to spokojna gra zielonogórzan i wysoka przewaga (w 37 min po trójce znakomitego w drugiej połowie Rolandsa Freimanisa było już 91:63 dla nas. W ostatnich minutach już Zastal już smakował sukces i Jenisej mógł nieco poprawić wynik.

Jenisej Krasnojarsk – Zastal Enea BC Zielona Góra 73:94
(10:27, 27:20, 21:23, 15:24)

Jenisej: Johnson (16), Hogue (13), Battle (11), Kułagin (9), Hammonds (8), Komissarow (6), Gudumak (5), Mitusow (5) i Popow
Zastal: Freimanis (26), Lundberg (18), Reynolds (13), Ponitka (12), Richard (11), Groselle (7), Koszarek (5), Put (2), Williams i Traczyk