Strona Główna > Aktualności > VBW Arka Gdynia wygrała cały turniej

VBW Arka Gdynia wygrała cały turniej

Dopiero w piątym meczu towarzyskim przed startującym w październiku sezonem 2020/21 koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin znalazły pogromcę. Na zakończenie V Memoriału Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek „Pomagamy Wygrywamy” zespół lubelskich akademiczek przegrał z VBW Arką Gdynia.

Pierwsza kwarta była dość zacięta i ekipa z Trójmiasta zakończyła ją z pięciopunktową przewagą. W trakcie kolejnych 10 minut gdynianki obnażyły jednak wszystkie błędy w defensywie „Pszczółek” i na dużą przerwę schodziły przy wyniku 47:26. W drugiej połowie gospodynie spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i zasłużenie wygrały.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ VBW Arka Gdynia 53:74
(21:26, 5:21, 13:20, 14:7)

Pszczółka: Fassina (15), Bertsch (11), Pavel (10), Poboży (6), Kośla (5), Sklepowicz (3), Milazzo (3), Trzeciak i Duchnowska
Arka: Kunek (15), Miskiniene (10), Balintova (9), Spanou (9), Rembiszewska (8), Kastanek (7), Slamova (5) i Morawiec (5)

Trzecie miejsce w turnieju zajął zespół Basketu 25 Bydgoszcz, ktory w ostatnim sobotnim meczu pokonał Politechnikę Gdańską. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich konfrontacji, to bydgoszczanki rozpoczęły pojedynek od mocnego uderzenia. W wyjściowej piątce w miejsce kontuzjowanej zaraz na początku spotkania z Arką Julie McBride (podbite oko) na rozegraniu pojawiła się 18-letnia Wiktoria Sobiech. Dobrze funkcjonowała agresywna obrona, koszykarki Basketu 25 zbierały sporo piłek na tablicach, w efekcie po 3 minutach gry (po „trójce” W. Sobiech) było już 10:0. W drugiej części I kwarty nastąpiła chwila przestoju, ale ostatecznie bydgoszczanki wypracowały sobie pięciopunktowe prowadzenie.

Druga odsłona to koncert 19-letniej Agaty Świątkowskiej. Seriami dziurawiła kosz rywalek rzutami dystansowymi, ostatni trafiła równo z końcową syreną, zapewniając prowadzenie swojej drużynie 46:28. Na 5 prób zza linii 6,75 m nie pomyliła się ani razu. Trzecia kwarta miała wyrównany przebieg. Obie drużyny grały praktycznie kosz za kosz. Ostatecznie skończyła się remisem, ale bydgoszczanki utrzymały bezpieczną 18-punktową przewagę, którą obroniły do ostatniej syreny tego spotkania. W całym meczu mocną bronią drużyny Basketu 25 były rzuty trzypunktowe (12/25).

Basket 25 Bydgoszcz – AZS Politechnika Gdańska 75:57
(18:13, 28:15, 12:12, 17:17)

Basket 25: Stankiewicz (15), Świątkowska (15), Ervin (13), Faleńczyk (10), Jeffery (8), Wiktoria Sobiech (6), Roksana Sobiech (4), Michałek (2), Szajtauer (2), Nogal i Międzik
Politechnika: Hamblin (16), Bujniak (14), Pyka (9), Ossowska (7), Zmierczak (4), Koc (3), Strzelczyk (2) i Gwizdała (2)

źródło: Basket 25 Bydgoszcz, Kurier Lubelski