Strona Główna > Aktualności > VBW Arka Gdynia pokonała AZS Poznań i wygrała turniej towarzyski

VBW Arka Gdynia pokonała AZS Poznań i wygrała turniej towarzyski

VBW Arka Gdynia pokonała Eneę AZS Politechnika Poznań 81:76, a dzień wcześniej GTK Gdynia 84:36 i wygrała turniej towarzyski koszykarek w hali GCS. Okazję do zaprezentowania się miały nowe koszykarki, które latem dołączyły do zespołów. Na zakończenie zawodów zmierzą się: GTK i Enea AZS. To spotkanie zaplanowano na niedzielę, o godz. 13.

W drugim meczu turnieju towarzyskiego w hali GCS, VBW Arka Gdynia pokonała Eneę AZS Politechnikę Poznań 81:76, choć żółto-niebiskim zwycięstwo nie przyszło tak łatwo, jak dzień wcześniej. Podopieczne Gundarsa Vetry zaczęły od straty 26 punktów w trakcie pierwszej kwarcie. Z kolei w przerwie do rywalek traciły 2 „oczka”.

Łotewski szkoleniowiec dokonał dwóch zmian w porównaniu do spotkania z GTK. W wyjściowej „5” znalazły się tym razem: Ana-Marija Begić oraz Klara Lundqvist. Pierwsza zapisała na koncie 17 punktów (8/12 z gry) przy 30 minutach gry. Z kolei rozgrywająca zdobyła 7 „oczek”, do których dorzuciła 8 asysty i 6 zbiórek przy 27 minutach na parkiecie.

Najjaśniejszą postacią w zespole VBW Arki tego popołudnia była natomiast Kamila Borkowska, która po raz drugi pojawiła się w składzie od pierwszych minut. To przez absencję Morgan Bertsch, która kolejne spotkanie oglądała z ławki rezerwowych. 19-latka na boisku spędziła 29 minut, w trakcie których zanotowała double-double z 18 punktami (8/13) oraz 14 zbiórkami. Do tego miała 1 asystę i 2 straty.

W całym spotkaniu żółto-niebieskie wykorzystały 30 z 63 rzutów z gry (48 proc.) oraz 6 z 20 z dystansu (30 proc.). Rywalki w tych elementach trafiały odpowiednio: 23/62 (37 proc.) i 9/27 (33 proc.). Warto podkreślić, że gdynianki zdeklasowały poznanianki pod koszem, notując 50 zbiórek, przy jedynie 26 przeciwnika. Ponadto martwić może współczynnik strat, który wyniósł aż 18, przy 5 rywalek.

VBW Arka Gdynia – Enea AZS Politechnika Poznań 81:76
(20:26, 25:21, 20:16, 16:13)

Arka: Borkowska (18), Begić (17), Kunek (15), Kastanek (10), Lundqvist (7) oraz Podgórna (6), Szymkiewcz (4), Dobrowolska (2) i Barnies (2)
AZS: Demczur (19), Popović (15), Makurat (14), Marciniak (13), Rogozińska (7) oraz Piechowiak (5), Jarecka (3), Jędrzejczak i Piasecka