Strona Główna > Aktualności > Udany rewanż legionistów, pokonali Śląsk 20 punktami

Udany rewanż legionistów, pokonali Śląsk 20 punktami

Legioniści udanie zrewanżowali się koszykarzom Śląska Wrocław za porażkę 90:94. W sobotnie popołudnie warszawianie odnieśli zdecydowane zwycięstwo, 96:76. Kolejnym etapem przygotowań do sezonu 2020/21 będzie dla legionistów udział w II Memoriale Karola Gutkowskiego, który zaplanowano na dni 7-8 sierpnia w Radomiu.

Tylko pierwsza kwarta miała wyrównany przebieg, ale i tą część meczu wygrała Legia, której dopisywała skuteczność. Najlepszymi strzelcami w ekipie trenera Wojciecha Kamińskiego byli Jakub Karolak, Grzegorz Kamiński i Przemysław Kuźkow. Kolejne minuty to coraz większa przewaga warszawian, którzy dużo lepiej niż dzień wcześniej spisywali się w defensywie, na niewiele pozwalając rywalom. Przewaga stołecznego zespołu urosła do 21 punktów na półmetku sparingowego starcia (54:33). W szeregach wrocławian wyróżniali się Aleksander Dziewa (9 punktów) i Michał Gabiński (8 punktów).

Legioniści nie zamierzali zadowalać się osiągniętym prowadzeniem i konsekwentnie pracowali nad jego powiększeniem. Kolejne skuteczne akcje Justina Bibbinsa, Jakuba Sadowskiego czy Jamela Morrisa powodowały, ze tablica wyników wskazywała coraz większą przewagę gości. We wrocławskiej hali przy ul. Mieszczańskiej nieustannie dominowali Zieloni Kanonierzy, którzy przed ostatnią kwarta cieszyli się prowadzeniem 83:53. Ostatnia odsłona starcia należała do śląska, który zmniejszył straty do 20 punktów. Piąty sparing koszykarzy Legii zakończył się jej triumfem 96:76.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa  76:96
(19:24, 14:30, 20:29, 23:13)

Śląsk: Dziewa (24), Gabiński (13), Gordon (10),  Jovanović (10), Keller (9), Zagórski (5), Strzępek (3), Leńczuk (2),  Góreńczy, Kozłowski, Tomczak i Walski
Legia: Kamiński (14), Kuźkow (14), Karolak (13), Morris (11), Bibbins (10), Sadowski (10), Linowski (8), Wyka (6), Kulka (6) i Konopatzki (4)

źródło: legiakosz.com