Strona Główna > Aktualności > Trzecia wygrana dąbrowian w Alpe Adria Cup

Trzecia wygrana dąbrowian w Alpe Adria Cup

MKS Dąbrowa Górnicza wygrał trzeci mecz w międzynarodowych rozgrywkach Alpe Adria Cup. Drużyna trenera Jacka Winnickiego pokonała u siebie chorwacki zespół KK Gorica 100:80. Zwycięstwo gospodarzy nie podlegało dyskusji, byli lepsi w każdej z czterech kwart. Dobre zawody rozegrali Amerykanin Michael Lewis (19 punktów, 7 asyst) oraz Brazylijczyk Caio Pacheco (18 punktów). Dąbrowianie trafili aż 16 z 32 rzutów z dystansu.

Od początku spotkania świetnie w ataku radzili sobie Michael Lewis oraz Caio Pacheco, co przełożyło się na coraz większe prowadzenie gospodarzy. Ostatecznie dzięki trójce Filipa Małgorzaciaka po 10 minutach było 27:20.

MKS ma bilans 3-1 i jest blisko awansu do ćwierćfinału, który wywalczą dwa najlepsze zespoły. W grupie A pozostały jeszcze tylko dwa mecze i oba z udziałem zespołu z Dąbrowy – 26 listopada w Goricy i 12 grudnia na Słowacji z drużyną Spišskí Rytieri. Obaj rywale mają bilans 3-2, więc jedno zwycięstwo pozwoli polskiej ekipie kontynuować sezon.

Alpe Adria Cup to rozgrywki z udziałem zespołów ze środkowej Europy. W tym sezonie występują kluby z Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji i Słowenii. MKS nie jest pierwszym polskim uczestnikiem, w przeszłości grał GTK Gliwice.

MKS Dąbrowa Górnicza – KK Gorica 100:80
(27:20, 27:19, 22:20, 24:21)

MKS: Lewis (19), Pacheco (18), Czujkowski (14), Marble (12), Sobin (10), Małgorzaciak (10), Nowakowski (6), Brenk (3), Piechowicz (3), Mijović (3) i Rajewicz (2)
KK: Cinac (24), Kapusta (16), Baković (13), Savić (10), Uljarević (9), Masić (6), Majić (2) i Sokol

źródło: plk.pl, Przegląd Sportowy