Strona Główna > Aktualności > Trefl rozgromił w sparingu koszykarzy z Torunia

Trefl rozgromił w sparingu koszykarzy z Torunia

Trefl Sopot pokonał w Ergo Arenie Polski Cukier Toruń 99:57 w szóstym letnim sparingu. Żółto-czarni kolejny mecz kontrolny rozegrają w sobotę, 22 sierpnia, o godz. 15. Będzie to prawdopodobnie ostatnie spotkanie koszykarzy przed startem rozgrywek i również będzie miało charakter zamknięty.

O tym, że koszykarze Trefla Sopot rozegrają sparing w czwartek, klub poinformował dzień przed. Spotkanie z Polskim Cukrem Toruń odbyło się w hali bocznej w Ergo Arenie. Obie ekipy mierzyły się po raz drugi w okresie przygotowawczym. Pierwsze starcie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Marcina Stefańskiego 93:75. Mecz kontrolny miał charakter zamknięty.

Do wyjściowego składu Trefla powrócił Paweł Leończyk. W ostatnich spotkaniach to Dominika Olejniczaka widywaliśmy częściej od pierwszych minut na parkiecie. Natomiast kapitan po pierwszym sparingu zaczynał mecze na ławce rezerwowych.

W drużynie z Sopotu pojawili się ponownie Michał Kolenda i Witalij Kowalenko. Starszy z braci pauzował w poprzednim spotkaniu ze względu na uraz, natomiast dla tego drugiego był to pierwszy mecz przed startem nowego sezonu po wyleczeniu kontuzji.

Żółto-czarni narzucili swoje tempo właściwie od samego początku. Już w pierwszej kwarcie pozwolili rywalom na zdobycie jedynie 8 punktów, samemu zdobywając ich 23. Różnicą 15 „oczek” zakończyła się natomiast druga partia, zatem na przerwę obie ekipy schodziły przy rezultacie 49:19. Po zmianie stron „Twarde Pierniki” byli już skuteczniejsi, ale nie potrafili zagrozić sopocianom, którzy rzucili 50 punktów w drugiej połowie i tym samym wygrali 99:57. To piąte zwycięstwo Trefla tego lata.

Szczególną uwagę przykuć mogli: Olejniczak i Łukasz Kolenda. Ten pierwszy zakończył spotkanie z 22 „oczkami” na koncie. Natomiast rozgrywający zdobył już 18 punktów w pierwszej połowie, ale w drugiej dorzucił 2 kolejne.

Trefl Sopot – Polski Cukier Toruń 99:57
(23:8, 26:11, 23:18, 27:20)

Trefl: Ł. Kolenda (20), Paliukenas (13), Leończyk (12), Gruszecki (9), Moten (6), Olejniczak (22), M. Kolenda (12), Haws (4), Ziółkowski (3), Kowalenko, Pułkotycki i Rompa
Polski Cukier: Kulig (13), Cel (13), Diduszko (12), Kucharek (8), Trotter (5), Wieluński (4), Kondraciuk (2), Sewioł i Samsonowicz