Strona Główna > Aktualności > Stelmet po słabym meczu zdobył Superpuchar Polski

Stelmet po słabym meczu zdobył Superpuchar Polski

Mecz o Superpuchar Polski w Kaliszu zdecydowanie zawiódł. Oba zespoły walczyły ze swoimi słabościami, raziły nieskutecznością i popełniały wiele prostych błędów. Po początkowym prowadzeniu Anwilu Stelmet odrobił straty przed przerwą, a potem odjechał rywalom w czwartej kwarcie, będąc nieznacznie lepszą drużyną. Superpuchar Polski po słabym i nieciekawym meczu pojechał do Zielonej Góry.

Pierwsze punkty w sezonie 2020/2021 w meczu o Superpuchar Polski zdobył Przemysław Zamojski dla Anwilu Włocławek. Początek meczu był bardzo nerwowy, oba zespoły miały sporo strat i niecelnych rzutów. Po trzech minutach to Stelmet prowadził 7:4, ale potem zielonogórzanie nie mogli trafić do kosza rywali przez ponad pięć minut, szybko też popełnili pięć przewinień. Po trafieniu Krzysztofa Sulimy Anwil wyszedł na prowadzenie 9:7, a gdy McKenzie Moore po raz pierwszy w meczu trafił za trzy punkty, było już16:7. Oba zespoły raziły nieskutecznością, gra wyglądała bardzo nieporadnie. Pierwszą kwartę włocławianie zakończyli prowadząc 18:11. Co ciekawe Stelmet nie trafił z dystansu ani razu po siedmiu próbach, Anwil miał jedno trafienie za trzy w pięciu próbach.

Zielonogórzanie przebudzili się w drugiej kwarcie, szybko odrobili straty do rywali, a po trzech celnych rzutach wolnych Cecila Williamsa wyszli na prowadzenie 22:20. Anwil był bezradny w ofensywie, często tracił piłki, co skrzętnie wykorzystywali przeciwnicy i trener Dejan Mihevc poprosił o przerwę. Włocławianie sprawiali wrażenie, jakby całkowicie zapomnieli jak się trafia do kosza i Stelmet odskoczył na 6 punktów i dopiero „trójka” Zamojskiego dała włocławianom sygnał do odrabiania strat. W ostatnich sekundach przed przerwą Deishuan Booker trafił do kosza zza łuku i Anwil zszedł do szatni prowadząc 31:30.

Druga połowa rozpoczęła się od celnego rzutu z dystansu Gabriela Lundberga (33:31), ale zielonogórzanie bardzo szybko złapali w tej kwarcie pięć fauli. Na lidera Anwilu powoli wyrastał Deishuan Booker, ale gra obu zespołów pozostawiała wiele do życzenia. Kibice oglądali wiele fauli, niedokładnych zagrać i strat piłek, czasem nawet niewymuszonych przez przeciwnika. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, a koszykarze bardziej walczyli z własnymi słabościami, niż z rywalami. Trzecią kwartę wynikiem 48:47 dla Stelmetu zakończył jeden celny rzut wolny Lundberga.

Czwarta kwarta znów rozpoczęła się niemrawo i dopiero celny rzut za trzy punkty Łukasza Koszarka i po chwili poprawka za dwa Janisa Berzinsa dały zielonogórzanom osiem punktów przewagi (55:47). Trener Mihevc natychmiast przerwał grę i przywołał swoich graczy do ławki rezerwowych. Stelmet mając kilka punktów przewagi starał się długo rozgrywać akcje, za trzy punkty trafił Lundberg, świetną akcją popisał się Marcel Ponitka i zielonogórzanie prowadzili już 61:52. W zespole Anwilu Booker miał już problemy nawet z trafianiem rzutów wolnych, a gdy Lundberg po raz kolejny trafił z dystansu włocławianie przegrywali już 14 punktami (54:68). Gdy za trzy punkty trafił również Berzins (71:56) na niecałe dwie minuty przed końcem, było już praktycznie po meczu. W końcówce w zespole Anwilu na boisku pokazali się Andrzej Pluta i Wojciech Tomaszewski, a zielonogórzanie ostatecznie wygrali 75:64, zdobywając Superpuchar Polski.

Najlepszym zawodnikiem tego meczu został wybrany Łukasz Koszarek, który zdobył w tym meczu 8 punktów. Najwięcej punktów dla Stelmetu zdobył Gabriel Lundberg (14), a liderem Anwilu był Deishuan Booker (25 punktów).

Stelmet Zielona Góra – Anwil Włocławek 75:64
(11:18, 19:13, 18:16, 27:17)

Stelmet: Lundberg (14), Williams (6), Ponitka (7), Reynolds (9), Groselle (7) oraz Put (2), Szymkiewicz (11), Berzins (11) i Koszarek (8)
Anwil: Booker (25), Green, Sulima (7), Zamojski (8), Radić (10) oraz Pluta (2), Tomaszewski, Lichodej, Bogucki (3), Bussey (2), Mielczarek (2) i Moore (7)